به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
رئیس جمهور فرانسه و ولیعهد ابوظبی روز شنبه تلفنی درباره توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کردند.
کد خبر: ۴۱۶۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸ - 19September 2020

گفت‌وگوی ماکرون و بن‌زاید درباره توافق سازش با رژیم‌صهیونیستیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی روز شنبه تماس تلفنی از «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه دریافت کرد.

در این تماس تلفنی، بن زاید و ماکرون درباره راه‌های ارتقای روابط دوجانبه و همکاری میان دو کشور در راستای منافع یکدیگر صحبت کردند.

ولیعهد ابوظبی و رئیس جمهور فرانسه همچنین درباره آخرین تحولات خاورمیانه، موضوعات مربوط به منافع دوجانبه و تلاش‌ها برای حمایت از صلح و ثبات منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

دو طرف درباره توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی نیز صحبت کرده و مدعی شدند که این توافق باعث تقویت ثبات، امنیت و صلح شده و به توسعه و موفقیت مردم منطقه منجر خواهد شد.

امارات و بحرین به تازگی توافق عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را به طور رسمی در کاخ سفید امضا کردند؛ توافقی که با خشم و محکومیت بسیاری از گروه‌های مردمی در جهان عرب به خصوص فلسطینیان همراه شده است.

البته امارات سال‌ها بود که به صورت غیر رسمی روابط گسترده‌ای با رژیم صهیونیستی داشت و اقدام اخیر در کاخ سفید تنها آشکارسازی این روابط پنهانی به شمار می‌آید.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار