به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
پدر صنایع موشکی رژیم صهیونیستی رشد برنامه‌ فضایی ایران را مایه نگرانی برای آمریکا و برخی متحدان این کشور عنوان کرد.
کد خبر: ۴۱۶۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲ - 19September 2020

اذعان صهیونیست‌ها به موفقیت‌ نیروی هوایی و هوای فضای سپاه ایرانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یک مقام ارشد صنایع موشکی رژیم صهیونیستی که از وی به عنوان پدر این صنایع در فلسطین اشغالی یاد می‌شود، رشد برنامه‌ فضایی ایران را مایه نگرانی برشمرد.

به نوشته وبگاه «فرانیتر پست» «یوزی رابین» پدر صنایع موشکی رژیم اسرائیل در این باره گفت، پیشرفت سریع ایران در توسعه برنامه‌های فضایی غیر نظامی و نظامی یک نگرانی واقعی است و سال 2020 سال خوبی برای طراحی‌های فضایی ایران بوده است.

یوزی رابین در بخشی دیگر به موفقیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ساخت و توسعه مراکز تحقیقاتی فضایی اشاره کرد و گفت، نیروی هوایی و هوا فضای سپاه ایران موفقیت‌هایی قابل توجه به دست آورده است.

این در حالی است که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز چندی قبل به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نظامی ایران واکنش نشان داد. وزارت خارجه این رژیم مورخ چهارشنبه سوم اردیبهشت 99 در بیانیه ای اعلام کرد: «اسرائیل قویا پرتاب ماهواره نظامی از سوی سپاه پاسداران ایران را محکوم می‌کند.»

وزارت خارجه رژیم غاصب صهیونیستی در این بیانیه افزود: «اسرائیل خواهان محکومیت بین المللی پرتاب ماهواره از سوی ایران و اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران است تا این رژیم از فعالیتهای ناخوشایند و خطرناک بازداشته شود.»

ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح چهارشنبه سه اردیبهشت از ماهواره بر سه مرحله ای «قاصد» از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها