به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
مرآه البحرین بررسی کرد؛
پایگاه خبری «مرآه البحرین» در گزارشی به انفعال گروه اخوان المسلمین در این کشور در قبال عادی سازی روابط میان منامه و تل آویو پرداخت.
کد خبر: ۴۱۶۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶ - 19September 2020

عملکرد اخوان المسلمین در بحرین پس از سازش منامه با تل آویوبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، پایگاه خبری «مرآه البحرین» در گزارشی تحلیلی با پرداختن به موضوع واکنش گروه اخوان المسلمین در بحرین به امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی نوشت: اخوان المسلمین همواره در سال‌هایی که در بحرین فضای آرامش حاکم بوده و تنش‌های سیاسی کاهش پیدا کرده، مساله فلسطین را با ادبیات خود به گونه‌ای تبلیغ می‌کرد که انگار جایی در قلبشان باز کرده، اما اکنون و بعد از امضای توافق سازش، عملکردشان در راستای بهانه تراشی برای حکومت و داستان سرایی‌های پوچ و بی هدف بوده است.

این پایگاه بحرینی می‌نویسد: اخوان المسلمین بحرین فقط در خصوص مسایل و موضوعات خارجی به طور شدید اللحن مواضع خود را بیان می‌کند، اما در داخل بحرین به دلیل ترس از فشار‌های امنیتی رژیم این کشور نمی‌خواهد حتی برای یکی از مقدس‌ترین آرمان‌های خود واکنشی نشان دهد.

در این گزارش آمده است: در چند روز اخیر همه طیف‌ها و جریان‌های مردمی بحرین از جمله جمعیت‌های زنان و تشکل‌های جوانان و نخبگان از اسلام گرا، لیبرال، چپ گرا، راست گرا و شیعه و سنی یک صدا مخالفت خود را با سازش با رژیم صهیونیستی اعلام کردند و جبهه گسترده واحدی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان و آگاه سازی آن در مقابل رسانه‌های حکومتی تشکیل دادند، اما اخوان المسلمین ترجیح داد همانند جریان‌های داخلی امارات سکوت کند و یا با بیانیه‌های بی خاصیت برای حکومت توجیه بتراشد.

پایگاه خبری مرآه البحرین نوشت: موضع گیری‌های شدید شخصیت‌های اخوان المسلمین بیشتر در مخالفت با آتش زدن لاستیک توسط جوانان معترض بود تا مخالفت با سازش! اخوانی‌ها نقش مهمی را که می‌توانستند در جزیره المُحَرق بحرین در مخالفت با سازش ایفا کنند، از دست دادند. این جزیره همواره در رویداد‌های سیاسی کشور تاثیرگذار بوده، اما فقط بعضی از شرافتمندان این منطقه به طور شخصی از خود واکنش نشان دادند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها