به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
نائب رئیس مجلس:
علی نیکزاد با اشاره به بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن در مجلس گفت: این طرح باید در کنار دیگر قوانین و پتانسیل‌های بازدارنده مانند مالیات بر خانه‌های خالی، مانع احتکار مسکن شود.
کد خبر: ۴۱۶۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴ - 19September 2020

طرح جهش تولید مسکن باید در کنار دیگر پتانسیل‌های بازدارنده مانع احتکار خانه شودبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره اقدامات اخیر مجلس با موضوع مسکن اظهار داشت: تا زمانی که اقدامات لازم برای تولید مسکن و تسهیلاتی نظیر صدور پروانه نظام مهندسی و مجوز‌های ساخت وساز و ... دیده نشده و حمایت لازم از خانه سازی بیشتر صورت نگیرد مشکل کمبود مسکن در کشور حل نخواهد شد.

وی افزود: باید بکوشیم مسکن به کالای سرمایه‌ای در کشورمان تبدیل نشود که برای این کار از ظرفیت مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر معاملات مکرر، مالیات بر عایدی مسکن و مالیات بر زمین‌های بایر در طرح جهش تولید و تامین مسکن استفاده شده است.

نائب رئیس مجلس گفت: با توجه به اینکه دو فوریت طرح جهش تولید و تامین مسکن از سوی نمایندگان مجلس مورد موافقت قرار گرفته طبق قانون باید در کمیسیون عمران کار‌های دقیقی درباره جزییات طرح جهش تولید و تامین مسکن انجام شود به همین دلیل پیشنهادات جدید نمایندگان را در این باره بررسی خواهیم کرد.

نیکزاد افزود: اگر این موضوع تبدیل به قانون شود می‌تواند در کنار اقدامات قبلی و استفاده از ظرفیت مالیات بر خانه و زمین به مانند همه کشور‌های جهان از پتانسیل بازدارنده این موضوع استفاده کرده و مانع از احتکار مسکن شویم.

منبع: فارس

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها