به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
چهل‌سالگی سرو/
مستند «سلاح قلم» کاری از گروه مستند روایت فتح، روایتی بعد از سی و سه سال به سراغ رزمندگان گروه عابس، دسته ایمان می‌رود.
کد خبر: ۴۱۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹ - 19September 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، شاهرخ کیوان نیا کارگردان مستند «سلاح قلم» اظهار داشت: سال ۱۳۶۶ در دوران دفاع مقدس، همراه با شهید مهدی فلاحت پور تصویربردار مجموعه روایت فتح، تصویربرداری مستند «دسته ایمان» را به کارگردان شهید سیدمرتضی آوینی شروع کردیم، در زمان فیلمبرداری این مجموعه من و شهید قصد کردیم بعد از 33 سال سراغ بازماندگان دسته ایمان برویم و مجددا این موضوع را باز روایت کنیم.

این مستندساز ادامه داد: حالا بعد از 33 سال گذشت از آن روزها به تنهایی بدون حضور شهید فلاحت پور، سراغ بازماندگان گروه عابس دسته ایمان رفتم. «سلاح قلم» روایت رزمندگانی است که دوران نوجوانی و جوانی خود را در جبهه های دفاع مقدس سپری کردند و اکنون با مویی سفید و در کسوت جانبازی از رفقای شهیدشان می گویند.

باز روایت مستند «دسته ایمان» در گروه مستند روایت فتح

کیوان نیا اشاره کرد: با عنایت به اینکه توفیق حضور در هشت سال دفاع مقدس را به عنوان رزمنده بسیجی و یکی از تصویربرداران روایت فتح داشتم، دغدغه همیشگی ام ثبت و ضبط و انعکاس رشادت ها و ایثارگری رزمندگان، شهدا و جانبازان دفاع مقدس بوده است.

کیوان نیا با اشاره به مشکلات متعدد در تولید مستند تلویزیونی در حال حاضر گفت: مهمترین موضوع دسترسی بسیار سخت به شخصیت های مورد نظر است خصوصاً شخصیت های دفاع مقدس که برخی به فیض شهادت رسیدند و برخی مفقودالاثر هستند و برخی جانباز و ...

مستند «سلاح قلم» کاری از گروه مستند روایت فتح به کارگردانی شاهرخ کیوان نیا و علاقمندان می توانند روز یکشنبه 30 شهریور، ساعت 20 از شبکه افق بیننده این مستند باشند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها