به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
با حضور سرلشکر باقری؛
در چهل و پنجمین جلسه شورای عالی پدافند غیرعامل که با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، نظامنامه آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی کشور تصویب شد.
کد خبر: ۴۱۶۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱ - 19September 2020

نظام آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی در شورای عالی پدافند غیرعامل تصویب شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، چهل و پنجمین جلسه شورای عالی (کمیته دائمی) پدافند غیرعامل به ریاست سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و دیگر اعضای این کمیته، در محل ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد. بررسی و تصویب نظام عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در دستگاه‌های اجرایی، مهمترین دستور کار این جلسه بود.

در ابتدای این نشست، سید باقر مرتضوی رئیس کمیته پدافند غیر عامل وزارت نفت، گزارشی از اقدامات پدافند غیرعاملی صورت پذیرفته در وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن ارائه شد.

نماینده وزارت نفت در گزارش خود ضمن تاکید بر اعمال ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت به تشریح اقدامات موثر این وزارتخانه در مقابله با بحران کرونا در حوزه زیرساخت‌های نفتی و حفظ تداوم کارکرد‌های ضروری وزارت نفت با وجود تداوم شیوع ویروس کرونا پرداخت.

سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروی‌های مسلح نیز ضمن تقدیر از اقدامات وزارت نفت برای ارتقای تاب‌آوری در زیرساخت‌های نفت و گاز کشور، به بیان نکاتی پیرامون انتظارات و لزوم اتخاذ تدابیر پدافندی و امنیتی در این حوزه پرداخت.

در ادامه این جلسه نیز، نظام عملیاتی رزمایش‌ها و ایجاد، ارتقا و حفظ آمادگی‌ها در بخش غیرنظامی کشور در برابر تهدیدات و حوادث، پس از بحث و بررسی و بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات حاضران، به تصویب شورای عالی پدافند غیرعامل رسید.

بر اساس این گزارش، نظام‌نامه عملیاتی آمادگی و رزمایش‌ها در بخش غیرنظامی کشور پس از ابلاغ از سوی رئیس کمیته دائمی پدافند غیرعامل، برای همه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی مشمول این نظامنامه لازم الاجراست.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار