به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
نیروهای سازمان الحشدالشعبی موفق شدند سه مخفیگاه پر از سلاح و تجهیزات داعش را در استان دیالی شناسایی و منهدم کند که از آن تحت عنوان زرادخانه داعش در این منطقه یاد می‌شود.
کد خبر: ۴۱۶۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵ - 18September 2020

انهدام زرادخانه داعش در شرق عراق توسط الحشد الشعبیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، نیروهای سازمان الحشدالشعبی (بسیج مردمی) عراق امروز جمعه از انهدام انبارهای مهمات عناصر تروریستی داعش خبر دادند.

«احمد حسین السعدون» فرمانده لشکر 24 الحشد به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت: «یک گروه از نیروهای اطلاعاتی لشکر [24] و هنگ دوم ، با توجه به اطلاعات دقیق و با همکاری ساکنان موفق شدند سه مخفیگاه داعش را شناسایی کنند».

السعدون ادامه داد، این مخفیگاهها در روستای «توکل» واقع در 40 کیلومتری شمال شرق بعقوبه در استان دیالی (شرق عراق) قرار داشته است.

وی خبر داد که در این مخفیگاهها خمپاره، تجهیزات لجستیک، پزشکی، سلاح نیمه سنگین و سبک، وسایل ساخت بمب دست ساز و لباسهای نظامی که داعش بری حمله به نیروهای امنیتی استفاده می‌کرد، کشف و ضبط شد.

این فرمانده الحشد تأکید کرد که این مخفیگاهها، «زرادخانه اصلی» داعش در حوض شمال المقدادیه به شمار می‌رفت.

السعودن تصریح کرد، عناصر داعش آماده می‌شدند تا با بسته‌های انفجاری حملاتی را علیه نیروهای امنیتی و ساکنان دیالی انجام دهند و مانع از بازگشت آوارگان به محل زندگی خود در شمال المقدادیه شوند.

لشکر 24 الحشد مسئول برقراری امنیت در مناطق حوض حمرین، شمال المقدادیه و مناطق اطراف «المنصوریه» در شمال شرق دیالی است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها