به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
چهل‌سالگی سرو/ مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛
سرهنگ امیرعباس آسمند گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سه هزار پیشکسوت دوران دفاع مقدس و خانواده‌های شهدای این استان تجلیل می‌شود.
کد خبر: ۴۱۶۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴ - 17September 2020

تجلیل از 3 هزار پیشکسوت دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا در کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، سرهنگ امیرعباس آسمند مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: هر قوم و ملتی حوزه‌های سرنوشت‌سازی در تاریخ خود دارد که مسیر حرکت و تاریخ زندگی آنها را تغییر داده است، اما آنچه مهم و حقیقی است حضور یکپارچه ملت بزرگی است که توانستند در حماسه سرنوشت‌ساز هشت سال دفاع مقدس، نقش بی‌بدیلی داشته باشند.

وی افزود: دوران دفاع مقدس از بازه‌های زمانی تاریخ‌سازی است که مردم ما از همه اقشار در این دوران صحنه‌های بسیار باشکوهی را جاودانه رقم زدند و توانستند در برابر همه دنیای استکبار بایستند، دنیایی که چه شرق و چه غرب برای انقلاب نوپای ما نقشه‌های شومی کشیده بودند تا نگذارند انقلاب اسلامی به اهداف خود برسد اما ملت ما توانستند این توطئه‌ها را سرکوب کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس تمام شدنی نیست، گفت: قهرمانان و خالقان دفاع مقدس یعنی پیشکسوتان، رزمندگان و ایثارگران هرگز فراموش نمی‌شوند و تجارب دفاع مقدس در همه بحران‌ها از جمله سیل و زلزله و در مدت اخیر در بیماری کرونا به کمک ما آمده است.

آسمند حفظ تمامیت ارضی کشور، افزایش اقتدار نظامی و علمی و تشکیل جبهه مقاومت در منطقه به رهبری ایران را سه دستاورد مهم دوران دفاع مقدس عنوان و بیان کرد: آنچه برای پاسداشت رشادت‌ها و مجاهدت‌های خالقان دفاع مقدس باید دنبال کنیم، این است که بتوانیم با برگزاری برنامه‌های فاخر عملکرد و شایستگی‌های آن دوران را به نسل آتی انتقال دهیم و از این دستاوردها و تجارب در بحران‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم، گفت: بازه زمانی اجرای برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سوم خرداد تا پایان سال  است و در این راستا، 226 عنوان برنامه از سوم خرداد تا پایان امسال برنامه‌ریزی شده که 567 ریزبرنامه ذیل این برنامه‌ها داریم.

برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره داشت و متذکر شد: روز دوشنبه 31 شهریور برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در استان را داریم که با توجه به شرایط بیماری کرونا، به صورت محدود چند غرفه برای چند سازمان و نهاد مرتبط با دفاع مقدس به منظور نمایش تولیدات فرهنگی آنها در نظر گرفته شده است.

آسمند با بیان اینکه این نمایشگاه ساعت هشت روز دوشنبه همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس توسط استاندار و مسئولان ارشد استان در مصلی یاسوج افتتاح می‌شود، ابراز کرد: بعد از افتتاح نمایشگاه، همایش بزرگ تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت را با هدف‌گذاری یک میلیون نفر در کشور داریم که به تبع آن در 9 شهرستان استان ما هم این همایش برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس ساعت هشت و نیم صبح با سخنرانی فرمانده سپاه فتح، استاندار و نماینده ولی فقیه در مرکز استان شروع می‌شود، اضافه کرد: در این همایش از سه عنوان کتاب مهم تاریخ شفاهی فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و یک عنوان کتاب اسنادی رونمایی می‌شود که از کتاب‌های فاخر استان در حوزه دفاع مقدس هستند.

ارتباط تصویری پیشکسوتان دفاع مقدس با رهبر معظم انقلاب اسلامی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد خاطره‌گویی یکی از پیشکسوتان دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های این همایش عنوان و بیان کرد: در این همایش، ساعت 10 صبح طی یک ارتباط تصویری در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم و پس از مداحی حاج صادق آهنگران و سخنرانی سرلشکر باقری، سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی را خواهیم داشت.

آسمند با بیان اینکه از همه ادارات و سازمان‌ها نیز خواسته شده برای کارکنان خود این برنامه را اجرا کرده و سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را به صورت مستقیم پخش کنند، گفت: این همایش در سایر شهرستان‌های استان هم برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در این همایش‌ها از حدود سه هزار پیشکسوت دفاع مقدس استان و خانواده‌های شهدا تجلیل می‌شود که از این تعداد سهمیه شهرستان بویراحمد 600 مورد، شهرستان‌های کهگیلویه و گچساران هر کدام 450 مورد و دیگر شهرستان‌های استان نیز هر کدام 250 مورد است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد شعار محوری هفته دفاع مقدس امسال را «ما قوی هستیم» عنوان کرد و گفت: روز سه‌شنبه یکم مهرماه از سربازان نخبه و سربازان فرزند رزمنده و شهدا در ناجا، سپاه، تیپ 48 فتح و ارتش تجلیل می‌شود، ضمن اینکه نواختن زنگ مقاومت در مدارس، مسابقات کتابخوانی و سرکشی از خانواده‌های شهدای دانش آموز از دیگر برنامه‌های این روز است.

آسمند آموزش مجازی آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس ویژه کارکنان دولت را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال عنوان کرد و گفت: این دوره با برنامه‌ریزی برای حدود 600 نفر، با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و جهاد دانشگاهی استان از 22 شهریور شروع شده و تا سوم مهرماه ادامه دارد.

وی تولید 60 عنوان کتاب در طول سال 99 را از دیگر برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس عنوان و بیان کرد: از این تعداد 50 عنوان مکتوب و 10 عنوان کتاب صوتی هستند که در این راستا، از ابتدای امسال تاکنون 45 عنوان در دست تولید قرار گرفته و از این تعداد 12 عنوان چاپ شده و بقیه مراحل تولید را طی می‌کنند.

اجرای 40 برنامه تلویزیونی و 40 برنامه رادیویی به مناسبت چهل‌سالگی دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد مراسم‌های خاطره‌گویی دفاع مقدس و میزگردهای تلویزیونی را از دیگر برنامه‌های امسال عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا، صدا و سیمای مرکز استان برنامه شب‌های شیدایی را شروع کرده و 40 برنامه تلویزیونی و 40 برنامه رادیویی را برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌ریزی کرده است.

آسمند گفت: در برنامه شب‌های شیدایی از سردار مرتضی قربانی از فرماندهان دفاع مقدس دعوت شد و تلاش داریم سرلشکر رضایی یا سردار محمدنبی رودکی را نیز برای حضور در این برنامه دعوت کنیم و علت دعوت از این سه فرمانده این است که نیروهای ما در ذیل تیپ یا لشکر این فرماندهان عزیز بودند.

وی تجلیل از گروه‌های جهادگر بسیجی توسط سپاه و افتتاح طرح‌های عمرانی و سازندگی در سپاه را از برنامه‌های روز چهارشنبه دوم مهرماه عنوان و بیان کرد: در این روز همچنین یادمان شهدای گمنام دانشکده فنی دختران یاسوج بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: روز پنجشنبه چهارمین روز هفته دفاع مقدس است که در این روز برنامه‌های مختلفی از جمله توزیع کمک‌های مومنانه بین نیازمندان توسط سپاه، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و برگزاری اردوهای جهادی پزشکی پیش‌بینی شده است.

آسمند گفت: برای روز جمعه چهارم مهرماه نیز حضور حماسی و شورآفرین در نماز جمعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تجلیل از مدافعان سلامت و سخنرانی رزمندگان و پیشکسوتان پیش از خطبه‌های نماز جمعه برنامه‌ریزی شده است.

برگزاری همایش اسوه‌های صبر و مقاومت

وی از برگزاری همایش اسوه‌های صبر و مقاومت در روز شنبه پنجم مهرماه خبر داد و عنوان کرد: این همایش با هدف تجلیل از مادران و همسران شهدای استان برنامه‌ریزی شده، ضمن اینکه در این همایش از سه عنوان کتاب مکتوب و پنج عنوان کتاب صوتی در حوزه دفاع مقدس استان رونمایی می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری نشست هم‌اندیشی نویسندگان دفاع مقدس در روز یکشنبه ششم مهرماه خبر داد و متذکر شد: در این نشست ضمن نقد و بررسی یکی از کتب حوزه دفاع مقدس استان، از نویسندگان این حوزه تجلیل می‌شود.

آسمند به برخی برنامه‌های فضای مجازی اشاره داشت و گفت: انتشار نرم‌افزارهای معرفی و وصیت‌نامه شهدا، موشن‌گرافی‌های عملیات‌های دوران دفاع مقدس و شهدای استان، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی عکس، انتشار عکس‌نوشت‌ها و اینفوگرافی از شهدای استان و نقش استان در دوران دفاع مقدس از جمله برنامه‌هایی است که در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار