به روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
ظریف:
وزیر خارجه در پیامی گفت: رئیس‌جمهور آمریکا با اولویت قرار دادن رژیم صهیونیستی برای به دست آوردن رأی در انتخابات، نه تنها منطقه را ویران بلکه به مردم آمریکا خیانت می‌کند.
کد خبر: ۴۱۶۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶ - 17September 2020

ترامپ با حمایت از اسرائیل منطقه را ویران و به مردم آمریکا خیانت می‌کندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار یک پیام در صفحه توییتر خود به اعترافات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در نشریه «جوئیش تلگرافیک ایجنسی» واکنش نشان داد.

ظریف یک نسخه از مقاله جوئیش تلگرافیک ایجنسی را تحت عنوان «در درخواست سال نو یهودیان، ترامپ به یهودیان آمریکا گفت ما عاشق کشور شما هستیم» و خواستار رأی آنها شد»، در صفحه توییتر خود قرار داد و زیر نکاتی از آن را با رنگ زرد هایلایت کرد.

ظریف سپس در پیام خود نوشت: «جدیدترین اعترافات دونالد ترامپ: جایی که حقیقتاً وفاداری خانواده‌اش به آن تعلق دارد؛ دلیل آنکه هفت تریلیون دلار‌های مالیات‌دهندگان آمریکایی که به سختی به دست می‌آورند و جان بسیاری از مردم آمریکا را فدا می‌کند؛ آنهایی که اسرائیل را در اولویت قرار می‌دهند، نه تنها منطقه ما را خراب کرده‌اند بلکه فقط برای (کسب) رأی به مردم خود نیز خیانت می‌کنند».

در بخش اولی که در این مقاله هایلایت شده بود، ترامپ در معرفی داماد یهودی خود «جرد کوشنر» که نقش مؤثری در توافق رژیم صهیونیستی با امارات عربی متحده و بحرین ایفا کرده، را بعنوان «یک رهبر شگفت‌انگیز برای اسرائیل» معرفی کرد.

در بخش دوم این مقاله به اظهارات ترامپ اشاره شده بود که گفت: «ما به خاطر اسرائیل در خاورمیانه (غرب آسیا) هستیم».

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار