به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
سردار اشتری تاکید کرد؛
فرمانده نیروی انتظامی در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا بر لزوم حمایت‌های قضایی از نیرو‌های پلیس در جریان اجرای ماموریت‌ها تاکید کرد.
کد خبر: ۴۱۶۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵ - 16September 2020

لزوم حمایت‌های قضائی از نیرو‌های پلیس در جریان اجرای ماموریت‌ها/ توسعه اشراف اطلاعاتی در ماموریت‌ها جدی‌ترین اولویت کاری ناجابه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا (نشست فصلی – ویدئو کنفرانسی) به تشریح هدف از برگزاری دومین نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان ناجا پرداخت و اظهار داشت: مروری بر اقدامات انجام شده و آمادگی بیش از پیش برای ماموریت‌های آینده محور اصلی این نشست است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت‌های نیروی انتظامی، ادامه داد: نیرو‌های پلیس به دلیل مسئولیتی که دارند، در اقصی نقاط کشور به صورت شبانه روزی فعالیت و حضور دارند و بحمداله و با لطف و عنایت الهی و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در اجرای ماموریت‌ها توفیقات خوبی را داشته اند.

وی با اشاره به ماموریت‌های سال گذشته ناجا و فعالیت‌های پلیس از ابتدای سال تاکنون یادآور شد: به لطف خداوند و با ایثارگری همکارانم در اقصی نقاط کشور، اقدامات مطلوبی در کارنامه نیروی عظیم انتظامی ثبت شده که مورد رضایت رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز قرار گرفته است.

سردار اشتری با اشاره به شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، علاوه بر انجام ماموریت‌های ذاتی و قانونی، به کمک مسئولان بهداشت و درمان کشور و مردم در راستای پیشگیری از این ویروس منحوس آمدیم که ان‌شاءالله گزارشات مکتوب را در حوزه اقدامات ناجا در مقابله با شیوع ویروس کرونا محضرتان تقدیم خواهیم کرد.

وی با اشاره به تاکیدات موکد حضرت امام خامنه‌ای مبنی بر کمک به مجموعه بهداشتی و درمانی کشور، تاکید کرد: این آمادگی را داریم که تا رفع ویروس منحوس کرونا در خدمت متولیان بهداشت و درمان کشور باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اولویت‌های ماموریت پلیس در سال جاری پرداخت و افزود: ارتقاء و توسعه اشراف اطلاعاتی (تسلط اطلاعاتی) بر حوزه‌های ماموریتی ناجا و یکپارچه سازی بانک‌های اطلاعاتی یکی از محوری‌ترین اولویت‌های ماموریتی ناجا در سال جاری است؛ برهمین اساس پلیس باید بر محیط اشراف کامل داشته باشد و معتقدم که با اقدامات پیشگیرانه می‌توانیم نظم و انضباط را در کشور ارتقاء دهیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور توسعه و ارتقاء کیفی و کمی خدمات انتظامی با تاکید بر تحول همه جانبه و تعالی رفتار کارکنان به ویژه در حوزه کلانتری‌ها را نیز اولویت دیگری از اولویت‌ها بر شمرد و افزود: تشدید اقدامات مقابله‌ای و مبارزه با مواد مخدر، قاچاق کالا، ارز و ... از دیگر موارد مهم کاری ما است که خوشبختانه در این عرصه به توفیقات مطلوبی دست یافته ایم.

فرمانده ناجا از کشف ۵۰۰ تُن مواد مخدر در پنج ماهه نخست امسال خبرداد و تصریح کرد: باید بگویم بیش از ۹۰ درصد کشفیات مواد مخدر در کشور توسط نیروی انتظامی حاصل می‌شود و ما در مسیر مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شهید می‌دهیم و نیروهایمان تا پای جان پیش می‌روند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: مبارزه همه جانبه و موثر با جرایم به عنف با تاکید بر سرقت، مفاسد اقتصادی و مالی از دیگر اولویت هایمان است که در این زمینه با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی ناجا توفیقات خوبی داشته ایم که حضرت عالی (خطاب به آیت الله رئیسی) در یکی از همایش‌های مرتبط با امنیت اقتصادی ناجا تشریف آوردید و در اینجا گزارشی از اقدامات را ارائه کرده ایم البته ما با هماهنگی کامل با قوه قضائیه اقدامات خوبی در شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی صورتداده ایم و این روند تداوم خواهد داشت.

سردار اشتری با اشاره به تشدید اقدامات مقابله‌ای با اراذل و اوباش، خاطرنشان کرد: با هماهنگی دادستانی‌ها در سراسر کشور با افرادی که مخل نظم، امنیت و آرامش هستند نیز به شدت برخورد می‌شود و اجازه جولان به اراذل و اوباش نخواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحول همه جانبه و تحقق پلیس هوشمند مبنی بر سامانه‌های نوین را از اولویت‌ها معرفی و مطرح کرد: در مبارزه با جرایم سایبری نیز به عنوان یک اولویت مصمم هستیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور، هوشمندسازی پلیس را از دیگر برنامه‌های اولویت دار دانست و افزود: در راستای تسهیل، تسریع و دقت در خدمات انتظامی فرآیند تحقق هوشمندسازی پلیس را طی یک برنامه مدون سه ساله تا پایان سال ۱۴۰۰ دنبال می‌کنیم و معتقدم که هوشمندسازی پلیس تاثیر مستقیم و موثری در امنیت و ارتقاء آن در کشورخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: فرصت را مغتنم شمرده و از حمایت‌های برادرانه و بزرگوارانه حضرت عالی و قوه قضائیه از پرسنل خدوم انتظامی در سراسر کشور قدردانی می‌کنم، زیرا همواره شاهد حمایت‌های قضائی از کارکنان خدوم و ایثارگر نیروی انتظامی در سراسر کشور هستیم و با توجه به رویکرد انقلابی و جهادی شما، این روند افزایش یافته و باعث بارقه امید در همکاران و مردم شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به رئیس قوه قضائیه ادامه داد: به دلیل کثرت و تنوع ماموریت‌ها نیازمند حمایت‌های بیشتر قضائی هستیم و در مواردی، چون آیین دادرسی کیفری، قانون به کار گیری سلاح و ... مشکلاتی داریم که ان شاء الله با عنایت حضرت عالی و حمایت‌های قضائی این موانع نیز مرتفع می‌شود و همکارانم با روحیه ایثارگری و انقلابی مضاعف برای ارائه خدمات روزافزون تلاش کنند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار