به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۵
انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، بیانیه‌ای در محکومیت اهانت به پبامبر (ص) صادر کردند.
کد خبر: ۴۱۵۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸ - 13September 2020

در برابر توهین به مقدسات ساکت نمی‌نشینیمبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، بیانیه‌ای در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت بر پبامبر عظیم الشأن اسلام صادر کردند.

در متن این بیانیه آمده است:

«بسمه تعالی

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (سوره صف آیه۸)

بار دیگر کینه توزان دین مبین اسلام و کوته بینان لیبرال دموکراسی غرب با بازنشر کاریکاتوری موهن به بهانه آزادی بیان به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی توهین کردند. اگرچه دنیای به اصطلاح متمدن اروپایی و آمریکایی درطول سال‌های اخیر با به راه انداختن فتنه هایی، چون داعش و طالبان سعی زیادی کردند تا چهره‌ای خشونت بار از اسلام را به نمایش بگذارند لیکن دستان در خون آغشته و پلیدشان اینبار به گونه‌ای دیگر رخ نمایان کرد. بازنشر میلیونی کاریکاتور موهن علیه پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) نه تنها دل مسلمانان عالم، بلکه دل تمامی متدیّنین و آزادگان جهان را عمیقاً غصه دار کرده است.

در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان و پیامبران آنان، مولفه‌ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمداد شده است؟ مسلمانان راستین، هرگز چنین رفتار‌هایی را فراموش نخواهند کرد.

اقدام موهن نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در باز نشر کاریکاتور‌های اهانت‌آمیز نسبت به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله وسلم و توهین به ارزش‌های والای اسلامی، انسانی و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان، قلب موحدان عالم را جریحه‌دار کرد و بار دیگر جلوه دیگری از لیبرال دموکراسی، مدرنیته و جاهلیت مدرن را به رخ جهانیان کشید.

این جامعه هنری انتشار مجدد کاریکاتور‌های توهین آمیز به پیامبر (ص) را محکوم کرد و از موضع شورای مسلمانان فرانسه در برابر موضوع بازنشر کاریکاتور‌های توهین آمیز و اتخاذ موضع عاقلانه و میهن پرستانه از سوی این شورا به منظور مصونیت مسلمانان فرانسه از خطر ایدئولوژی افراطی و تلاش برای اصلاح کلیشه‌ها درباره اسلام و جوامع مسلمان قدردانی کرد.

این اقدام موهن نتیجه همان مدرنیته انسان مداری است که ارزش‌ها و کرامت انسانی را به سخره گرفته، موهبت الهی آزادی را در بند کژفهمی‌های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی‌بخش بر افکار عمومی تحمیل کرده است.

جامعه هنری جبهه مقاومت همچنین بر برداشتن گام‌های جدی در زمینه عدم تحقیر ادیان، احترام به عقاید و دعوت به صلح، همزیستی و بخشش‌های اجتماعی و انسانی تأکید کرد تا کرامت انسانی حفظ و احترام به عقاید انسان‌ها محقق شود.

اسلام هراسی و به طبع آن اسلام ستیزی دستور کار اصلی نظام سلطه می‌باشد و ما ضمن ابراز تاسف و اندوه مضاعف خود از این هتاکی ها، اعلام می‌داریم که هیچ گاه در برابر توهین به مقدس‌ترین مقدسات خود ساکت و بی تفاوت نبوده به هر روشی که در اختیار داریم، در مسیر برملاساختن اهداف شوم دشمنان از تحرکات اخیر می‌کوشیم.

«انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح»

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار