به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش، سه فروند هواگرد آمریکایی شامل هواپیمای با سرنشین P-۸ و پهپاد‌های MQ-۹ و RQ-۴ که اقدام به تخلف و ورود به منطقه شناسایی دفاع هوایی ایران کرده بودند، توسط پهپاد کرار نیروی پدافند هوایی رهگیری شدند.
کد خبر: ۴۱۵۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱ - 11September 2020

رهگیری سه هواپیمای آمریکایی توسط پهپاد کرار در آب‌های جنوب کشوربه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‎پرس، در جریان برگزاری رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش، سه فروند هواگرد آمریکایی شامل هواپیمای P-۸ و پهپاد‌های MQ-۹ و RQ-۴ در حالی که از کیلومتر‌ها دورتر در رصد کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور قرار داشته اند، وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی کشور شده و بر خلاف قوانین و مقررات اقدام به تخلف و ورود غیر مجاز به محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی) ایران کردند.

پس از کشف و اخطار به آن‌ها توسط سامانه‌های راداری نیروی پدافند هوایی ارتش، برای فاصله گرفتن از فضای رزمایش و با بی توجهی به اخطار‌های صادره، توسط پهپاد کرار نیروی پدافند هوایی ارتش رهگیری شدند.

این هواگرد‌های آمریکایی پس از پرواز پهپاد کرار و قاطعیت پدافند هوایی در رهگیری، مسیر خود را تغییر داده و از منطقه رزمایش و فضای ADIZ کشور فاصله گرفتند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها