به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۱
در جلسه هیات وزیران انجام شد؛
در جلسه هیات وزیران رئیس و عضو هیات عالی نظارت بر سازمان حسابرسی تعیین شد.
کد خبر: ۴۱۵۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲ - 09September 2020

رئیس و عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان حسابرسی انتخاب شدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، سازمان خصوصی‏‌سازی مکلف شد مساحت ۴۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت یاد شده را مطابق محدوده و مختصات جغرافیایی مشخص شده، از اراضی و املاک شرکت، تفکیک و به وزارت جهاد کشاورزی منتقل و تحویل نماید.

هیات وزیران همچنین وزارت جهاد کشاورزی را موظف کرد با همکاری و مشارکت استانداری اردبیل کلیه حقوق ادعایی بهره‌برداران عرفی، عشایر و سایر اشخاص واجد شرایط را در چارچوب قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های مربوط منحصراً از محل اراضی موصوف تأمین و تعیین تکلیف نماید، به نحوی که سایر اراضی متعلق به شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از هر گونه ادعا و تعرض از حیث اجرای مصوبه صدرالذکر مصون باشد.

اختصاص اعتبار برای بازسازی بخش های خسارت دیده از سیل به زیرساخت‌های نیروهای مسلح

با تصویب هیات دولت، تا مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل به زیرساخت‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت.

همچنین دستگاه‌های ذیربط موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال نموده و سازمان مدیریت بحران کشور نیز گزارش عملکرد این تصویب نامه را هر سه ماه یک بار به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه نماید.

با تصویب هیات وزیران و در راستای اصل (۱۳۹) قانون اساسی، اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قراردادهای مربوط به تعداد ۲۵ طرح عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران برای داوری به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به تعیین شورای مذکور به عنوان مرجع داوری، ارجاع شد.

تعیین رئیس و عضو هیات عالی نظارت بر سازمان حسابرسی

با تصویب هیات دولت و در اجرای تبصره ماده (۲۲) قانون اساسنامه سازمان حسابرسی - مصوب ۱۳۶۲-، آقایان محمدقیسم عثمانی و سیداکبر موسوی داور به ترتیب به عنوان رئیس و عضو هیات عالی نظارت بر سازمان حسابرسی تعیین شدند.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

هیات وزیران در ادامه جلسه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح‌های مربوط تعیین کرد.

تصویب لایحه اصلاح ماده (۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت

هیات دولت با هدف پیشبرد اهداف و مأموریت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای حمایت و توسعه ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کشور و ضرورت گسترش سرانه فضاهای فرهنگی، لایحه اصلاح ماده (۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را مصوب نمود تا در مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی برسد.

به موجب اصلاحیه فوق، در ماده (۴) قانون یاد شده، عبارت «وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور» جایگزین عبارت «سازمان میراث فرهنگی کشور» شد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها