به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
دو تن از رزمندگان الحشد الشعبی برای مقابله با حمله تروریست‌های داعش به شمال شرق استان دیالی به شهادت رسیدند.
کد خبر: ۴۱۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰ - 29August 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، رسانه‌های عراقی از شهادت دو تن از رزمندگان الحشد الشعبی در مقابله با گروه تروریستی داعش طی حمله تروریست‌ها به شمال شرق استان دیالی خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری «ناس»، عناصر داعش شب گذشته به چند نقطه امنیتی در منطقه «شیرک» در شهرستان «خانقین» در شمال شرق دیالی حمله کردند و طی آن دو نیروی الحشد الشعبی به نام‌های «ابوحیدر الانصاری» مسئول توپخانه محور دیالی و «حسین التمیمی» از رزمندگان الحشد مجروح شدند و به به بیمارستان انتقال یافتند اما در اثر شدت جراحت هر دوبه شهادت رسیدند.

بنا بر این گزارش، عناصر داعش با تک‌تیراندازان خود به این منطقه حمله کرده بودند اما با مقاومت نیروهای الحشد الشعبی در نهایت مجبور به فرار شدند.

استان دیالی عراق، طی چند هفته اخیر، با شناسایی و دستگیری شماری از باندهای تروریستی شاهد کاهش قابل ملاحظه حملات تروریستی بود. ضمن اینکه به اعلام الحشد الشعبی عراق، تشکیلات امنیتی این استان طرح ویژه‌ای برای تامین امنیت آن در طول ایام عزاداری برای شهادت امام حسین (ع)، تدوین کرده است و سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که هزار نیروی خود را در چارچوب طرح امنیتی ماه محرم، در ۱۳ بخش دیالی مستقر می‌کند.

با این وجود طی یک هفته اخیر بر شدت حملات داعش به نقاط مختلف این استان برای نفوذ به برخی مناطق و قدرتنمایی تروریست‌ها افزوده شده است هرچند که اغلب این حملات با مقاومت نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی ناکام می‌ماند.

پیش‌تر «فرات التمیمی» نماینده پارلمان عراق از استان دیالی، درباره احتمال حملات تروریستی داعش در طول ایام محرم هشدار داده بود.

شهادت 2 رزمنده الحشدالشعبی عراق در حمله داعش به دیالی

شهادت 2 رزمنده الحشدالشعبی عراق در حمله داعش به دیالی

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها