به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
فراکسیون پارلمانی «السند الوطنی» از عزم خود برای تهیه پیش‌نویس قانونی علیه کشور‌های حامی تروریسم از جمله عربستان سعودی خبر داد.
کد خبر: ۴۱۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶ - 15August 2020

تحرکات پارلمان عراق علیه سعودی و حامیان تروریسمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «فالح الخزعلی» نماینده پارلمان عراق از فراکسیون «السند الوطنی» گفت که این فراکسیون تصمیم دارد پیش‌نویس قانونی برای مجرم دانستن تمامی کشور‌های حامی تروریسم در عراق از جمله عربستان سعودی، تهیه کند.

الخزعلی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» گفت که دولت بایستی به مسئولیت خود در قبال همه حامیان تروریسم در عراق که د‌ه‌ها هزار شهروند قربانی آن شده‌اند، عمل کند.

وی با اشاره به سخنان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر پیشین عراق مبنی بر اینکه عربستان سعودی در چند سال گذشته پنج هزار عامل انتحاری را به عراق فرستاده است، گفت که فراکسیون «السند الوطنی» در حال تهیه پیش‌نویس قانونی در خصوص مجرم دانستن همه کشور‌های حامی تروریسم در عراق از جمله عربستان است.

الخزعلی در خصوص اقدامات آتی درباره این پرونده نیز تصریح کرد که مراجعه به دادگاه‌ها و محافل بین‌المللی برای اقامه دعوی علیه این کشور‌ها در دستور کار ما قرار داد چرا که این کشور‌ها خسارت‌های زیادی به ملت عراق وارد کرده‌اند.

انتهای پیام/231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها