به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری:
منوچهر ذوالفقاری آزادگان را ذخیره راهبردی و پرچمداران صبر و استقامت زینبی و مبلغان فرهنگ و تاریخ مقاومت و دفاع مقدس ملت ایران در مقطع تاریخی حساس معاصر دانست.
کد خبر: ۴۱۰۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹ - 15August 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از شهرکرد، سرهنگ منوچهر ذوالفقاری مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری با صدور پیامی 26 مرداد، سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را گرامی داشت.

در این پیام آمده است:

یکی از حقایق الهام بخش و درس آموز ملت‌ها در عرصه جنگ‌های تاریخی، مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسیر شده در بند دشمن است که به تناسب نحوه پایداری و تحمل سختی‌ها و مرارت‌های دوران اسارت و تاثیری که در روند موفقیت‌ها و پیروزی‌های کشورشان داشته اند، نزد جامعه خود از جایگاه و ارزش درخور وشایسته‌ای برخوردار می‌شوند.

روایت مقاومت رزمندگان اسلام و فرزندان آزاده ملت ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله برابر جنایت و وحشی‌گری‌های رژیم بعثی عراق، یادآور میزان پایبندی و باور توصیف ناپذیر آنان به اهداف و آرمان‌های دینی، انقلابی و ملی است به گونه‌ای که در این عرصه، متحمل شکنجه و اذیت و آزارهای فراوان شدند؛ اما در برابر دشمن، لحظه‌ای و ذره‌ای از خود سستی و ضعف نشان ندادند.

آزادگان سرافراز و مقاوم پس از پایان جنگ تحمیلی و بازگشت به آغوش ملت و میهن، دفاع مقدس خود را در عرصه هایی جدید و متنوع تداوم بخشیدند و با نقش آفرینی های سترگ در روند پیشرفت و تعالی کشور، افتخارات ماندگاری را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم زدند که آثار و پیامدهای آن در هر بخشی می تواند منشأ انگیزه سترگ و  پیش روندگی برای نسل جوان امروز قرار گیرد.

اینجانب با تبریک فرخنده‌روز، ورود آزادگان به میهن اسلامی به خیل آزادگان سرافراز و خانواده معظم آنان، آزادگان را ذخیره راهبردی و پرچمداران صبر و استقامت زینبی و مبلغان فرهنگ و تاریخ مقاومت و دفاع مقدس ملت ایران در مقطع تاریخی حساس معاصر دانسته و جا دارد با تأسی به رهنمودهای مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) و تکریم و قدردانی از مجاهدت های توام با بصیرت و هوشمندی این عزیزان، نسل جوان و نوجوان کشور را به درس آموزی از نقش آزادگان در تاریخ مقاومت و پایداری این سرزمین و سیره آنان در برابر دشمنان انقلاب و نظام ـ  به ویژه برای امروز مردم و این مرز و بوم بسیار آموزنده و الهام بخش است ـ ترغیب و تشویق کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها