به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
اینفوگرافیک کتاب «اندیشه مقاومت» ویژه بیانات رهبر معظم انقلاب درباره موضوع مقاومت از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.
کد خبر: ۴۱۰۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲ - 12August 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، کتاب «اندیشه مقاومت» از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است، به تمامی بیانات رهبر معظم انقلاب درباره موضوع مقاومت می‌پردازد. این کتاب شامل ۱۲ بخش است. در بخش اوّل این کتاب، به اصول، باورها و مبانی مقاومت، در بخش دوم به اهمیت مقاومت پرداخته شده است. بخش سوم درباره‌ عرصه‌های مختلفی که مقاومت در آنها لازم است همچون اقتصاد، سیاست، فرهنگ و امنیت است.

بخش چهارم این کتاب به آثار و فواید مقاومت اختصاص دارد و در بخش پنجم، شانزده عاملی که باعث تقویت مقاومت می‌گردد، بیان شده است. بخش ششم و هفتم به مباحث سلبی نسبت به مقاومت مرتبط است. در بخش ششم، هشت عامل که باعث از بین رفتن یا کاهش مقاومت می‌گردد، مورد اشاره قرار گرفته است و بخش هفتم نیز زیان‌های ترک مقاومت و تسلیم شدن در برابر خواست دشمن را بر می‌شمرد. در بخش هشتم به‌طور مختصر به الگوهای مقاومت و در بخش نهم به مثال‌های تاریخی برای مقاومت و سازش در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره شده است.

اینفوگرافیک کتاب اندیشه مقاومت منتشر شد

در بخش دهم با استقرای نسبتاً تام در بیانات معظّم‌له در موضوع اقدامات دشمن، با تقسیم کردن این اقدامات به دو دسته‌ کلّی سخت و نرم، به ده نوع شیطنت دشمن پرداخته شده است. بخش یازدهم به مسئولیت‌های همگانی و اختصاصی اقشار مختلف در زمینه‌ مقاومت اختصاص دارد و بخش دوازدهم بر موضوع آینده روشن جریان مقاومت متمرکز شده است. آینده روشن، ترجیع‌بند اکثر بیانات و پیام‌های مقام معظم رهبری است و خود تصریح کرده‌اند که این امید، براساس بررسی تمام متغیّرهای دخیل در تحقّق آینده مشعشع انقلاب اسلامی حاصل شده و صرفاً یک آرزوی احساسی نیست.

علاقه‌مندان برای برای تهیه کتاب اندیشه مقاومت با ۳۰ درصد تخفیف می‌توانند از اینجا اقدام کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار