به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
دریادار سیاری در آیین رونمایی از نشان فداکاری دانشگاه افسری امام علی (ع):
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: امروز ارتش مقتدر جمهوری اسلامی تحت فرمان فرمانده معظم کل قوا، نیروی انسانی بصیر، الهی‌محور و ولایت‌مدار تربیت می‌کند که با تکیه بر معنویت در برابر هر دشمنی که قصد سوئی داشته باشد، می‌ایستد و او را از کرده خود پشیمان می‌کند.
کد خبر: ۴۰۹۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶ - 06August 2020

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم رونمایی از «نشان فداکاری» به دانشگاه افسری امام علی (ع) با اشاره به اینکه مهمترین درس دفاع مقدس ایثار، جهاد و ولایت‌مداری است، اظهار داشت: امیدوارم که همه ما ادامه‌دهنده راه شهدا بوده و در خط ولایت با گام‌هایی استوار حرکت کنیم.

وی با اشاره به تقدیم هزار و ۱۸۴ شهید دانشگاه افسری امام علی (ع) از دوران دفاع مقدس تا امروز، گفت: این دانشگاه همواره با نیرو‌های مومن، متعهد و متخصص در برابر دشمنان و متجاوزان ایستادگی کرده و امروز از فرمانده معظم کل قوا کمال تشکر را داریم چراکه با اعطای این نشان ارزشمند، موجب سرافرازی ما در جامعه جهانی شدند.

دریادار سیاری تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در روز‌های آغازین انقلاب اسلامی با بسیج مردمی در برابر عناصر ضد انقلاب که در نقاط مختلف کشور به دنبال ایجاد ناامنی و ترور بودند، ایستاد و اجازه نداد این عناصر نهال نوپای انقلاب اسلامی را از بین ببرند.

وی افزود: پس از حمله ناجوانمردانه رژیم تا بن دندان مسلح بعثی در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۸ که از حمایت دو بلوک شرق و غرب برخوردار بود، ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در مقابل دشمن خبیث ایستادگی کرد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: پس از تجاوز وحشیانه دشمن به میهن عزیزمان، بفرمان حضرت امام (ره)، دفاع، امری مقدس شد و همه به فرمان امام وارد عرصه دفاع از استقلال و تمامیت ارضی شدند که این حضور موثر و پررنگ سبب شکست دشمن در دوران دفاع مقدس شد.

وی افزود: ارتش، سپاه پاسداران، بسیج مردمی، همه و همه در دوران دفاع مقدس در کنار هم تلاش کردند تا امروز یک وجب از خاکمان به تصرف دشمن درنیاید تا بتوانیم از این درجه عالی از استقلال و خوداتکایی برخوردار باشیم.

دریادار سیاری با بیان اینکه راهبرد دشمن در همان روز‌های نخست تجاوز به کشور، با شکست مواجه شد، خاطرنشان کرد: صدام با این تصور که ظرف سه روز خرمشهر را تصرف خواهد کرد و ظرف یک هفته در میدان آزادی به مصاحبه تلویزیونی خواهد پرداخت، به کشورمان حمله کرد، اما همانطوری که تاریخ گواه است فقط ۳۴ روز پشت دروازه خرمشهر زمین‌گیر شده بود.

وی با اشاره به حضور موثر دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) در دوران دفاع مقدس گفت: من شاهد بودم که حتی افسرانی که هنوز آموزش‌ها را به پایان نرسانده و هنوز دانشجو بودند چگونه از سر غیرت و ولایت‌مداری وارد عرصه نبرد شدند و با ایثار و فداکاری از استقلال، تمامیت ارضی، در برابر دشمن تا بن دندان مسلح دفاع کردند و ما باید امروز به خود ببالیم که در این دانشگاه جا پای چنین مردان بزرگی می‌گذاریم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش خاطرنشان کرد: هزار و ۱۸۴ دانشجو و دانش‌آموخته شهید دانشگاه افسری امام علی (ع) در دوران دفاع مقدس از فرماندهی دسته، گروهان، گردان، تیپ تا لشکر را بر عهده داشتند و با فرماندهی، هدایت و حضور مقتدرانه در برابر دشمن مقاومت کردند و در آزادسازی خرمشهر، شکست حصر آبادان، آزادسازی سوسنگرد و طریق‌القدس‌ها، والفجر‌ها و بیت‌المقدس‌ها ازخودگذشتگی و ایثار کردند.

وی افزود: امروز ارتش و نیرو‌های مسلح به خود می‌بالد که از در حضور مستشاری در سوریه و دفاع از حریم اهل بیت (ع) نیز شهدای عزیزی را تقدیم آرمان‌های انقلاب اسلامی کرده است.

دریادار حبیب‌الله سیاری گفت: امروز ارتش مقتدر جمهوری اسلامی تحت فرمان فرمانده معظم کل قوا، نیروی انسانی بصیر، الهی‌محور و ولایت‌مدار تربیت می‌کند که با تکیه بر معنویت در برابر هر دشمنی که قصد سوئی داشته باشد، می‌ایستد و او را از کرده خود پشیمان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ارتش و نیرو‌های مسلح تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده و در جهت ارتقاء توان رزمی و تجهیزاتی خود گام برمی‌دارند؛ ما در حوزه زمینی، امروز تانک، توپ و انواع تجهیزات انفرادی و اجتماعی می‌سازیم، در حوزه پدافند انواع سامانه‌های دفاع هوایی و رادار‌ها را ساخته‌ایم و در نیروی دریایی ناوشکن، ناو موشک‌انداز و زیردریایی می‌سازیم و همچنین در حوزه نیروی هوایی قادر به ساخت جنگنده بومی هستیم درحالی‌که دشمنان می‌خواستند با تنگ‌تر کردن محاصره تحریم‌ها جلوی پیشرفت‌های ما را بگیرند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: امروز همه این توانمندی‌ها و پیشرفت‌هایی که در حوزه‌های مختلف نظامی به دست آمده است به برکت خون شهدا و هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا و تابعیت از ولایت به منصه ظهور رسیده است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه نظامی و استراتژیکی ارتش گفت: ما امروز رزمایش هایمان را مطابق با تهدیدات پیش رو و صحنه واقعی نبرد برگزار می‌کنیم و با تسلیحات بومی و بهینه‌شده اهداف را مورد اصابت قرار می‌دهیم.

امروز ارتش و نیرو‌های مسلح به خود می‌بالد و افتخار می‌کند که تحت زعامت و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی در هر نقطه‌ای که لازم باشد حضوری موثر و مقتدرانه دارد.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و وزارت دفاع امروز در حوادث و بحران‌های پیش آمده مانند سیل و زلزله اولین نیرو‌هایی هستند که در پشتیبانی و مردم یاری در مناطق حادثه دیده حضور می‌یابند و این نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران از پشتوانه نیرو‌های مسلح مردمی برخوردارند.

وی در پایان افزود: امروز اقتدار جمهوری اسلامی به حدی است که هیچ دشمنی اجازه اینکه فکر تهدید را به مخیله اش راه بدهد را ندارد، چراکه نیرو‌های مسلح در اوج توانمندی و اقتدار و بازدارندگی قرار دارند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها