به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
مادر شهید «مجید جباری شهیر» از شهدای عرصه رسانه و خبر در آستانه روز خبرنگار، خاطراتی از این شهید والامقام بیان کرد.
کد خبر: ۴۰۹۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹ - 05August 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «اصغر عباسقلی‌زاده»، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس آذربایجان‌شرقی به همراه هیات همراه در چهلمین سالگرد دفاع‌مقدس و در آستانه روز خبرنگار به دیدار خانواده شهید «مجید جباری شهیر» از خبرنگاران لشکر عاشورا رفته و با مادر این شهید والامقام گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که تنی چند از پیشکسوتان جهاد سازندگی و دفاع‌مقدس به همراه مسئول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی‌ حضور داشتند، مادر معزز و اعضای خانواده این شهید والامقام خاطراتی از بر‌هه‌های مختلف زندگی شهید را نقل کردند که در نوع خود خواندنی است.

مادر شهید چنین نقل می‌کند که در ایام مبارزات منتج به پیروزی انقلاب اسلامی و در یکی از نخستین شب‌هایی که حکومت نظامی اعلام شده بود و پدر شهید بخاطر کشت و کشتار بی‌رحمانه عوامل رژیم، در را قفل کرده بود تا بچه‌ها بیرون نروند، مجید روی پشت بام خانه رفت و شروع به فریاد الله اکبر و شعار دادن کرد و از پشت بام به کوچه پرید و هرطور شده رفت تا در مبارزات انقلاب اسلامی شرکت کند.

مادر این شهید والامقام می‌گوید مجید از اول هم اینطور روحیه‌ای داشت و از کارهای خدایی باز نمی‌ماند. جمله‌ای که خاطره اولین مداحی مجید در روضه خانگی مادرش را به یاد برادر می‌اندازد و البته وساطتش برای گرفتن رضایت پدر به عضویت برادر بزرگتر در بسیج و سپاه و اعزام به جبهه.

برادر شهید خاطره‌ای را هم از خانواده یکی از شهدای تبریز نقل می‌کند که یک شب در ساعت‌های نصفه شب مجید میهمان ناخوانده آنها برای ضبط برنامه رادیویی بود.

همان گونه که شهید مجید جباری شهیر در وصیت نامه خود نیز می‌نویسد که دیگر طاقت ندارم همرزمانم مجاهدانه جنگ کنند و من تنها دوربین و قلم بدست بگیرم و روایتگر این صحنه ها باشم.

پس یک دست دوربین و یک دست اسلحه گرفت و شهادت را در آغوش گرفت تا الگویی جاودانه باشد برای آنان که رسانه را سنگر خود در جبهه انقلاب اسلامی می‌دانند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار