به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین ۳۷۰۰ واحد مسکونی ایثارگران و ایجاد اشتغال برای هزار ایثارگر استان یزد، با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
کد خبر: ۴۰۸۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷ - 01August 2020

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «سعید اوحدی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، امروز (شنیه) وارد استان یزد شد و در بدو ورود به استان، در گلزار مطهر شهدای شهر یزد حضور یافت و به شهدای دفاع مقدس، شهدای گمنام، شهدای منا و سومین شهید محراب آیت‌الله «صدوقی» ادای احترام کرد.

امضای تفاهم‌نامه تأمین ۳۷۰۰ واحد مسکونی و ایجاد اشتغال برای هزار ایثارگر استان یزد

معاون رییس جمهور همچنین در این سفر خود، با حضور در مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین ۳۷۰۰ واحد مسکونی ایثارگران و ایجاد اشتغال برای هزار ایثارگر استان، اظهار داشت: فداکاری‌ها و مجاهدت‌هایی که خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز کشورمان داشته‌اند، با هیچ‌چیز قابل جبران نیست؛ بنابراین اگر صحبت از خدمات‌رسانی به این عزیزان می‌شود، در واقع انجام وظیفه‌ای است که بر دوش ما قرار دارد؛ البته جا دارد از زحمات و پیگیری‌های استاندار محترم یزد که خود ایشان نیز فرزند شهید هستند، برای ایجاد زمینه امضای این تفاهم‌نامه تشکر کنم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند اگر به دنبال صلاح و عزت کشور هستید، باید فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کنید. ما سال‌ها در سخت‌ترین شرایط با فرهنگ ایثار و شهادت از همه گردنه‌ها عبور کردیم و امروز نیز راه عبور از مشکلات تأسی به همین فرهنگ است.

اوحدی تشکل‌های ایثارگری را حلقه‌های قوی و مستحکمی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و جامعه ایثارگری دانست و گفت: ارتباط با بنیاد و مطالبه‌گری از آن، از وظیفه‌های مهم تشکل‌های ایثارگری است. همچنین ارتباط تشکل‌ها با جامعه ایثارگری از رسالت‌های دیگر آن‌هاست. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مطالبه‌گری از دستگاه‌ها از دیگر اقداماتی است که تشکل‌ها می‌توانند با انجام آن‌ها گام‌های مثبت زیادی در حوزه ایثارگران بردارند.

وی ادامه داد: امروز شاهد فشار حداکثری دشمن علیه کشورمان هستیم و اتفاقاتی در حال رخ دادن است که در تاریخ سابقه نداشته است و به اسم تحریم حتی ورود دارو برای درمان جانبازان عزیز ما نیز ممنوع شده است. اما همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرموده‌اند، این دوران سخت نیز می‌گذرد و عزت و افتخار برای مردم و جامعه ایثارگری باقی می‌ماند.

امضای تفاهم‌نامه تأمین ۳۷۰۰ واحد مسکونی و ایجاد اشتغال برای هزار ایثارگر استان یزد

«محمدعلی طالبی» استاندار یزد نیز در این جلسه، تلاش‌های «سعید اوحدی» در جهت حل مشکلات ایثارگران به خصوص در زمینه مسکن آن‌ها را ناشی از نگاه عمیق وی به مسائل جامعه ایثارگری دانست و گفت: در استان یزد شاهد بالاترین میزان همکاری دستگاه‌های مختلف در زمینه‌های مختلف به ویژه در حوزه ایثارگران هستیم که جا دارد از پیگیری و تلاش‌های مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در مسیر خدمات رسانی به ایثارگران تقدیر کنیم.

وی افزود: استان یزد دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است و در حال حاضر هیچ مانعی برای رسیدگی به امور ایثارگران در استان وجود ندارد؛ یکی از مصادیق این مطلب نیز تفاهم‌نامه‌ای است که امروز در جهت تأمین مسکن و اشتغال ایثارگران به امضا می‌رسد تا بخش عمده‌ای از مشکلات این حوزه مرتفع شود.

طالبی بر اهمیت و جایگاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد و گفت: در این زمینه باید از مشارکت جامعه معزز ایثارگری نهایت بهره را ببریم و باید توجه لازم را به تشکل‌های ایثارگری داشته باشیم.

اوحدی همچنین در ادامه سفر خود به استان یزد، به دیدار آیت‌الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان رفت و در این دیدار، با بیان این‌که گلزارهای شهدا گنجینه بزرگی از داشته‌های فرهنگی هستند که از گستره‌ای بسیار وسیع و عمیق فرهنگی برخوردارند، اظهار داشت: یکی از مزارهای مطهری که سعادت زیارت آن نصیب ما شد، مزار سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی بود که زحمات این شهید بزرگوار قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار ارزشمند و فراموش نشدنی است.

وی با اشاره به فاجعه منا، گفت: دیروز عید قربان بود که سالروز فاجعه غمبار و بی‌سابقه‌ای است که طی آن حدود ۷ هزار نفر از مسلمانان در زیباترین لحظات زیارت خود، با بی‌کفایتی آل سعود به شهادت رسیدند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرموده‌اند که این فاجعه نباید فراموش شود و باید ابعاد آن زنده نگه داشته شود؛ البته متأسفانه شاهد هستیم جوامعی که دم از حقوق بشر می‌زنند، در برابر این جنایت بزرگ سکوت کرده‌اند.

اوحدی در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان یزد، با حضور در برنامه گفت‌وگوی زنده در شبکه استان، با اشاره به اهداف سفر خود، گفت: تفاهم‌نامه‌ای که امروز با استاندار محترم استان یزد به امضا می‌رسد، مربوط به دو حوزه تأمین مسکن و اشتغال ایثارگران خواهد بود.

وی ادامه داد: استان یزد یکی از نخستین استان‌هایی است که پس از امضای این تفاهم‌نامه، مشکل مسکن جامعه ایثارگری در آن به صورت ۱۰۰ درصد حل می‌شود و ان‌شاءالله این مسئله الگوی سایر استان‌ها نیز باشد.

معاون رییس جمهور همچنین در خصوص موضوع اشتغال ایثارگران، تأکید کرد: تفاهم‌نامه‌ای نیز با موضوع اشتغال برای حل مسئله اشتغال هزار نفر از ایثارگران عزیز با استاندار محترم یزد به امضا می‌رسد. خوشبختانه در کشور ما قوانین بالادستی خوبی در زمینه اشتغال ایثارگران وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها به صورت کامل استفاده شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی نیز طی هفته‌های آینده برگزار می‌شود و در این آزمون ۲۵ درصد سهمیه استخدامی مربوط به ایثارگران است. همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته یک آزمون تخصصی نیز به صورت خاص برای جامعه ایثارگری برگزار خواهد شد.

اوحدی همچنین در سفر خود به استان یزد، با خانواده شهیدان «سید رسول و سید محمد اشرف»، آزاده «محمدرضا شایق»، جانباز ۷۰ درصد «محمدرضا امراللهی» و جانباز «حسین زارع» دیدار و گفت‌وگو کرد.

امضای تفاهم‌نامه تأمین ۳۷۰۰ واحد مسکونی و ایجاد اشتغال برای هزار ایثارگر استان یزد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها تأکید کرد: خداوند در تشریح جایگاه والای شهدا می‌فرماید که آنان زنده هستند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند. شهدا مقام شفاعت دارند و اولین کسانی که شهید شفاعت آن‌ها را می‌کند، پدر، مادر و فرزندان او هستند.

اوحدی افزود: اگر می‌گوییم بنیاد شهید و امور ایثارگران مقدس‌ترین نهاد کشور است، به واسطه اعتبار و عزتی است که از جامعه ایثارگری گرفته و ان‌شاءالله این نهاد از دعای خیر و پشتوانه فکری ایثارگران برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: امروز تمام عزت و سربلندی کشورمان به برکت خون شهدا و فداکاری ایثارگران است. همین فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه مقاومت است که باعث شده امروز نیز مردم ما در برابر سختی‌ها و فشارها ایستادگی کنند. این‌ها برکاتی است که خداوند به عنوان پشتوانه نظام جمهوری اسلامی قرار داده است.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها