به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۵
سرهنگ رحمانی خبر داد؛
رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌ غربی گفت: اجرای دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه در سطح استان از عید غدیر آغاز می‌شود.
کد خبر: ۴۰۶۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰ - 16July 2020

آغاز اجرای دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه از عید غدیر

سرهنگ احمد رحمانی، رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس از ارومیه، با بیان اینکه مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه به زودی در سطح استان آغاز می‌شود، اظهار داشت: توزیع بسته‌های معیشتی در این مرحله در سه بازه زمانی قربان تا غدیر، دهه اول محرم و دهه آخر صفر خواهد بود.

وی افزود: جامعه هدف مورد نظر در این مرحله مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند اما علاوه بر آنها، افراد نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا نیز مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه هدف اصلی تنها توزیع بسته‌های معیشتی نخواهد بود بلکه علاوه بر آنها اهدای کمک جهیزیه، کارت هدیه، لوازم‌التحریر و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی نیز در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانات خویش به لزوم حمایت از اقشار آسیب‌پذیر از کرونا تاکید داشتند، عنوان کرد: در این راستا همه دستگاه‌ها و خیران باید در حد توان خویش از این افراد حمایت بکنند چرا که در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که اجرای محدودیت‌های کرونایی، تعدادی را با مشکلات معیشتی رو به رو کرده است.

سرهنگ رحمانی با بیان اینکه نیروهای بسیجی از همان ابتدای شیوع کرونا با تمام توان برای خدمت به مردم به میدان آمدند، تصریح کرد: این نیروها در ضدعفونی معابر، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و توزیع بسته‌های معیشتی بدون هیچ چشمداشتی به مردم خدمت کردند.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه 350 هزار بسته معیشتی در بین مردم سطح استان توزیع شد، خاطرنشان کرد: در این مرحله نیروهای بسیجی محلات و مساجد با شناسایی افراد نیازمند و کمک به توزیع بسته‌ها معیشتی، با خلوص نیت وارد میدان شدند تا به نوعی در جبهه مبارزه با کرونا همه مردم همدل و متحد در کنار هم باشند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه امسال به احتمال زیاد در محرم و اربعین ممنوعیت تجمع مردمی به دلیل شیوع کرونا اعمال خواهد شد، گفت: با برنامه‌ریزی و هماهنگی در این مدت سعی خواهد شد تا کمک‌ها و نذورات مردمی نیز به سمت رزمایش کمک مومنانه سوق پیدا کند و مردم نیز در این رزمایش مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار