به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
نماینده شهر کرد در مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
احمد راستینه گفت: در دیپلماسی حاج‌قاسم شناخت ظرفیت‌ها، تکیه بر آن‌ها و تلاش برای رشد و ارتقا آن‌ها بسیار حائز اهمیت بود، شهید سردار قاسم سلیمانی تلاش کرد تا تمام ظرفیت‌های قدرت جهان اسلام را به یک شبکه سازی و هم‌افزایی نزدیک کند.
کد خبر: ۴۰۶۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶ - 15July 2020

احمد راستینه نمایند مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در شهرکرد، با بیان اینکه در دیدگاه دیپلماسی شهید سردار قاسم سلیمانی تلاش برای تکیه به ظرفیت‌های قدرت جهان اسلام و باور به محور مقاومت یک اصل راهبردی بود، اظهار داشت: سردار سلیمانی سعی کرد با ایجاد هسته‌های مقاومت در منطقه و جهان، قدرت دیپلماسی ایران را افزایش دهد‌.

وی افزود: ایجاد یک شبکه گسترده در جبهه مقاومت موجب یک ظرفیت و قدرت برای دیپلماسی شد.

راستینه با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های مکتب حاج‌قاسم دیپلماسی مقتدرانه است گفت: در دیپلماسی حاج‌قاسم شناخت ظرفیت‌ها، تکیه بر آن‌ها و تلاش برای رشد و ارتقا آن‌ها بسیار حائز اهمیت بود، شهید سردار سلیمانی تلاش کرد تا تمام ظرفیت‌های قدرت جهان اسلام را به یک شبکه سازی و هم افزایی نزدیک کند.

نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان ادامه داد: از آنجایی که بین تفکر شهید سردار قاسم سلیمانی و لایه‌های دولتی فاصله وجود داشت، نتوانستیم از ظرفیت موجود در جبهه مقاومت، در پیشبرد اهداف دیپلماسی استفاده کنیم.

اساسا مذاکره با آمریکا هیچ توجیهی ندارد

وی با اشاره به بدعهدی و بی عهدی آمریکا ابراز داشت: رژیم سلطه‌گر آمریکا اساساً برای منطق و استدلال ارزشی قائل نیست و حتی سازمان‌های بین المللی را زمانی قبول دارد که خواسته‌های او را قبول کند.

راستینه با بیان اینکه اساسا مذاکره با آمریکا هیچ توجیهی ندارد تاکید کرد: ایالات متحده امریکا یک نظام سلطه‌گر است و مذاکره با یک نظام سلطه‌گر جز آسیب دیدن و فراهم کردن فرصت برای آن چیز دیگری برای ما ندارد. هدف آمریکا از مذاکره با ما به تسلیم در آوردن ما و شکست مقاومت ماست.

نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان ادامه داد: تعریف ایالات متحده آمریکا از مذاکره یک تعریف برد_ برد نیست، بلکه این است که هر آنچه که ما می‌گوییم بپذیرید. مذاکره با نظام فکری که فرمانده ارشد نظامی ما را ترور می‌کند و مسئولیت این ترور را هم برعهده می‌گیرد معنا ندارد.

دفاع مقدس باعث شناخت ایران به عنوان یک کشور قوی و بازدارنده شد

راستینه با اشاره به قعطنامه ۵۹۸ تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران خواسته‌های خود را در قالب جبهه مقاومتی که طی هشت سال دفاع مقدس شکل گرفته بود تحمیل کرد.

احمد راستینه در پایان خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس باعث خلق فرصتی شد که همه کشور‌های جهان ما را به عنوان یک کشور قوی و بازدارنده بشناسند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار