به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
دفاع‌پرس بررسی کرد؛
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در آخرین صحبت‌هایش به انفجار و حریق ناو «یو.اس.اس بونهام ریچارد» آمریکا واکنش نشان داد و به آن‌ها پیام مهمی را منتقل کرد.
کد خبر: ۴۰۵۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴ - 15July 2020

پیام سردار قاآنی برای آمریکایی‌هاگروه بین‌الملل دفاع‌پرس: شامگاه یکشنبه بود که ناو آمریکایی «یو.اس.اس بونهام ریچارد» در پایگاه دریایی سن‌دیگو در ایالت کالیفرنیا دچار انفجار و حریق شد.

صفحه رسمی ارتش ایالات متحده چند ساعت پس از این حادثه در توییتر با انتشار خبری کوتاه از مجروح شدن ۱۸ ملوان در اثر انفجار و آتش‌سوزی در ناو هواپیمابر این کشور خبر داد، اما اشاره‌ای به علت حادثه نکرد.

پس از گذشت یک روز از این حادثه، مقامات نیروی دریایی آمریکا از افزایش تعداد مجروحان به دست‌کم ۵۹ نفر خبر دادند و اعلام کردند که این آتش‌سوزی ممکن است چند روز ادامه پیدا کند.

کارشناسان نظامی آمریکایی معتقدند که شانس چندانی برای نجات ناو آبی ــ خاکی «یو.اس.اس بونهام ریچارد» وجود ندارد؛ اگر تلاش‌ها به گفته کارشناسان نظامی آمریکا برای نجات این ناو شکست بخورد، یکی از بزرگترین خسارات وارد شده به نیروی دریایی آمریکا (از لحاظ اندازه و تناژ) ثبت می‌شود.

به نوشته روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» انفجار و حریق ناو «یو.اس.اس بونهام ریچارد» که قابلیت حمل ۲۰ جنگنده اف ۳۵ را دارد و یکی از جنگ‌افزار‌های مهم ارتش آمریکا محسوب می‌شود، یکی از بدترین آتش‌سوزی‌هایی است که تاکنون یک کشتی جنگی آمریکایی را خارج از میدان جنگ در بر گرفته است.

تا این لحظه با وجود تلاش صد‌ها آتش‌نشان برای خاموش کردن آتش‌سوزی ناو «یو.اس.اس بونهوم ریچارد»، این جنگ‌افزار همچنان در آتش می‌سوزد و نکته مهم این است که هنوز علت وقوع این حادثه مشخص نشده است.

پس از حادثه آتش‌سوزی ناو «یو.اس.اس بونهام ریچارد»؛ واکنش سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، بسیار جالب و قابل تامل بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران روز گذشته در جمع فرماندهان مقاومت در واکنش به انفجار و حریق ناو آمریکایی «یو.اس.اس بونهوم ریچارد» اظهارداشت: آنچه امروز در آمریکا اتفاق افتاده بویژه حادثه ناو، نتیجه عمل و رفتار و جنایت دولت آمریکا است و این وعده الهی است که هرکسی ظلم و جنایتی کند، دچار عذاب الهی می‌شود؛ اینها، چون کلام الهی را تغییر دادند و ظلم کردند و جنایت مرتکب شدند گرفتار قهر و عذاب الهی شدند.

سردار قاآنی در صحبت‌هایش به آمریکایی‌ها این نکته را گوشزد کرد و این پیام را داد که باید ترک عادت کنند (ولو اینکه ترک عادت موجب مرض است) و دنبال مقصر نگردند؛ وی خطاب به آمریکایی‌ها گفت که بی خودی دیگران را متهم نکنند؛ این آتشی است که خودشان روشن کرده‌اند و امروز این آتش، آن‌ها را در بر گرفته است؛ باید به آن‌ها بگوییم این اتفاق پاسخ جنایت‌های شما است که به‌دست عناصر خود شما اتفاق افتاده است، خداوند با دست خودِ شما، شما را مجازات می‌کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در بخشی از صحبت‌هایش در کنار آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها را نیز مورد خطاب قرار داد؛ وی تاکید کرد که هنوز روز‌های خوشی‌های شماست؛ روز‌های بسیار سخت و حوادث سختی پیش روی شما و رژیم صهیونیستی است.

سردار قاآنی در پایان صحبت‌هایش واقعیتی انکارناپذیر را به آمریکایی‌ها فهماند؛ وی خاطرنشان کرد که واقعیت این است که ارتش آمریکا خسته و فرسوده شده و تجهیزات آن به آهن پاره تبدیل شده است؛ مدت‌ها است فرماندهان نیروی دریایی ارتش آمریکا می‌گویند، این ناو‌ها آهن پاره‌هایی بیش نیستند؛ آمریکا باید وضع بد خود را قبول کند و بیش از این به بشریت و مردم خود ظلم نکند.

در پایان باید گفت که با توجه به صحبت‌های فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، آنچه امروز در حادثه ناو «یو.اس.اس بونهام ریچارد» مشاهده کردیم، نتیجه جنایات خودِ آمریکایی‌ها است و در واقع این آتشی است که خودشان به جانِ خودشان انداخته‌اند؛ این نکته نیز مهم است که آمریکایی‌ها و همچنین صهیونیست‌ها با تداوم جنایاتشان باید منتظر مجازاتشان به امر الهی و به دستِ خودشان باشند.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها