به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
نشست صمیمی جمعی از سرداران، فرماندهان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت با سرهنگ پاسدار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلا پیش از ظهر امروز برگزار شد.
کد خبر: ۴۰۵۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹ - 13July 2020

به گزارش دفاع‌پرس از ساری به نقل از روابط عمومی سپاه کربلای مازندران، نشست صمیمی جمعی از سرداران، فرماندهان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت با سرهنگ پاسدار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلا پیش از ظهر امروز برگزار شد.

در این نشست، مهمترین موضوعات راهبردی در جهت پیشرفت و اعتلای بسیج و سپاه و همچنین برنامه‌های لازم جهت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های یادگاران هشت سال دفاع مقدس در راستای پیشبرد و تحقق بهتر برنامه‌ها و ماموریت‌های این نهاد انقلابی در طول سال مورد بررسی  قرار گرفت.

نشست صمیمی پیشکسوتان جهاد و شهادت با فرمانده سپاه کربلا برگزار شد + تصاویر

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی مسئول اسبق نمایندگی ولی فقیه در منطقه مقاومت بسیج مازندران با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) درباره حضور در جسله اندیشمندان و شنیدن جملات حکمیانه، از جایگاه اندیشمندان سپاه و فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت و افزود:‌ سپاه دیوار محافظی است که از کشور و مردم محافظت می‌کند.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه سپاه به حرمت خون شهدا دارای جایگاه رفیع و ویژه ای در بین مردم است، خاطرنشان کرد:‌ باید فرماندهان نسل حاضر و فرماندهان دوران دفاع مقدس ارتباط تنگاتنگی باهم داشته باشند و نباید در این مورد محدودیتی ایجاد شود.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با تاکید براینکه باید ادامه دهنده مسیر شهدا باشیم، متذکر شد: ‌امروزه تجربیات فرماندهان عرصه جهاد و شهادت می‌تواند در اداره جامعه نقش موثری داشته باشد همانطور که فرماندهان دوران دفاع مقدس در کوران مشکلات اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی  با تدابیر امام راحل و مقام عظمای ولایت و ایستادگی و مقاومت مردم، توانستند بر مشکلات فائق آمده و پیروز میدان باشند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرماندهان شهید از معجزات انقلاب هستند، متذکر شد:‌ بازنشستگی در سپاه معنا ندارد و باید از ظرفیت 6 هزار پیشکسوت عرصه ایثار و شهادت در مازندران استفاده کرد.

این پیشکسوت سپاه تصریح کرد:‌ با هم افزایی و همدلی همه فرماندهان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت قطعا بر اقتدار سپاه و نیروهای مسلح افزوده خواهد شد و در چهل سالگی دفاع مقدس به اوج بالندگی و پیشرفت در همه حوزه ها خواهیم رسید.

نشست صمیمی پیشکسوتان جهاد و شهادت با فرمانده سپاه کربلا برگزار شد + تصاویر

در ادامه این نشست، سردار کسائیان از فرماندهان دوران دفاع مقدس هم با حمایت همه جانبه از برنامه‌های تعالی بخش فرمانده جدید سپاه کربلا آمادگی جامعه پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس در مازندران برای کمک به ارتقاء و تقویت نیروهای مومن انقلابی در سپاه و بسیج و اعتلای نهاد سپاه را اعلام کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه استان مازندران همیشه جزو اولین استان‌ها در حرکت‌های انقلابی و جهادی بوده و حتی شهدای روحانیون این استان از قم بیشتر است، متذکر شد: ‌لشگر ویژه 25 کربلا در دوران دفاع مقدس در هشت عملیات، خط‌شکنی داشت که بر همین بر اساس رهبر معظم انقلاب فرمودند: «لشگر 25 کربلا یک لشکر قوی خط شکن و خط نگهدار بود.»

سردار کسائیان در ادامه با تصریح براینکه سپاه عضو هیچ جناحی نیست و هیچ گرای سیاسی جز انقلابی گری ندارد و محافظ دستاوردهای انقلاب و خون شهدا است، خاطرنشان کرد: ‌پیشکسوتان سپاهی در ایام کرونا با تشکیل دو قرارگاه جهادی از غسل و تدفین اموات کرونایی تا ضدعفونی محلات و اعزام نیرو برای کمک به کادر درمانی وارد میدان شدند و امروز هم آماده و پای کار هستند.

این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به ‌فرموده رهبر معظم انقلاب که بازنشستگان سپاه، اعضای وابسته سپاه محسوب می‌شوند متذکر شد:‌ با توجه به مشکلات اقتصادی در جامعه، می‌توان از ظرفیت بزرگ وابستگان به سپاه در جهت تحقق معظم له در بحث اقتصادی مقاومتی در سال جهش تولید، استفاده کرد.

نشست صمیمی پیشکسوتان جهاد و شهادت با فرمانده سپاه کربلا برگزار شد + تصاویر

«علیجان شمشیربند» هم در ادامه این نشست با اشاره به اینکه سپاه استان مازندران در دوران کرونا توانست با ارائه فعالیت‌های جهادی و مستندات تلویزیونی در شبکه‌های استانی و کشوری بدرخشد و مردم کشور شاهد فعالیت‌های چشمگیر سپاه مازندران در ایام کرونا باشند، افزود: ‌سپاه باید در همه ایام، و در راستای خدمت به مردم، فعالیت چشمگیر داشته باشد.

رئیس شورای شهر ساری خواستار کادرسازی و سازماندهی پیشکسوتان سپاه شد و افزود:‌ جایگاه سپاه مهم و ارزشمند است چرا که سپاه حافظ انقلاب و ولایت بوده و باید در حوزه‌های کلان تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه من به عنوان یک سرباز و بسیجی در خدمت سپاه و بسیجیان هستم، خاطرنشان کرد:‌ همه باید خادم مردم و برای رفع مشکلات جامعه کمک کنیم.

سرهنگ «محمد آقاجانی» هم در ادامه نشست با بیان اینکه در اکثر سپاه نواحی در شهرستان‌ها، پیشکسوتان  سپاه اثرگذار هستند، متذکر شد: ‌مجمع خیرین بسیج سازندگی که اکثر متصدیان آن یادگاران دوران دفاع مقدس هستند، در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و محرومیت زدایی خدمات مثال زدنی داشت.

این پیشکسوت سپاه با بیان اینکه امروزه ضدانقلاب بر علیه نظام و جمهوری اسلامی بیکار ننشسته و مدام در حال طرح و نقشه بر علیه انقلاب است، تاکید کرد:‌ سپاه حافظ انقلاب و ولایت است و به دور از هر گونه حزب بازی و جریانات سیاسی در حال خدمت به مردم بوده چرا که وظیفه اصلی سپاه مردم یاوری است.

نشست صمیمی پیشکسوتان جهاد و شهادت با فرمانده سپاه کربلا برگزار شد + تصاویر

در پایان این نشست صمیمی سرهنگ پاسدار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلا مازندران ضمن قدردانی از حضور سرداران و فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس تصریح کرد: سپاه، خانه پیشکسوتان دفاع مقدس است و در دور جدید فرماندهی سپاه کربلا برنامه ریزی شده است که بتوان از ظرفیت و تجربه عظیم پیشکسوتان و فرماندهان مازندرانی دوران دفاع مقدس در هیات‌های اندیشه‌ورزی و دیگر حوزه‌های مختلف و کلان بسیج و سپاه کربلا بهره برد.

گفتنی است این نشست با حضور سرداران «کمیل کهنسال»، «فتحعلی رحیمیان»، «حمیدرضا رستمیان»، «سید محمد کسائیان» و جمعی از فرماندهان باسابقه سپاه در دوران دفاع مقدس در ستاد سپاه کربلا برگزار گردید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها