به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
مسئول دبیرخانه استانی فیلم مقاومت در کردستان:
مسئول دبیرخانه استانی فیلم مقاومت در کردستان از انتشار فراخوان مرحله استانی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در کردستان در بخش فیلم‌سازان بسیجی خبر داد.
کد خبر: ۴۰۵۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵ - 13July 2020

به گزارش دفاع‎پرس از کردستان، «سعیده گلابی» مسئول دبیرخانه استانی فیلم مقاومت در کردستان اظهار داشت:‌ انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی و آغاز دفاع مقدس و در آستانه سالگرد عروج ملکوتی سردار حاج قاسم سلیمانی، به منظور تکریم رشادت‌ها و حماسه‌های ماندگار ایثارگران انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس با حمایت و پشتیبانی بنیاد فرهنگی روایت فتح شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت را برگزار می‌کند.

وی افزود: شانزدهمین دوره این جشنواره در ۲ بخش مسابقه و جنبی برگزار می‌شود که بخش‌های رقابتی آن شامل «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانی بخش «فیلمسازان بسیجی»، ۳۱ شهریور تا ۶ مهر همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه استانی فیلم مقاومت در کردستان یادآور شد: ثبت نام برای متقاضیان حضور در این بخش در سایت جشنواره آغاز شده و آخرین مهلت ارسال اثر ۳۰ مرداد است.

گلابی اضافه کرد: سایر بخش‌های رقابتی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت شامل بخش اصلی مسابقه بین‌المللی، بخش ویژه سیدالشهدای مقاومت، بخش فیلم به معنای مطلق، بخش فیلمنامه با عنوان «روایت قلم»، بخش پژوهش‌های سینمایی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مقاومت و بیداری اسلامی و نقد آثار فیلم و سینما و بخش فیلم‌سازان بسیجی انتخاب برگزیدگان ملی است.

دبیر استانی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در کردستان گفت: به منظور ارج نهادن به تلاش‌های جهادگرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از بسیج، ارتش، سپاه، و نیروی انتظامی و نیز با هدف استعدادیابی و تقویت نیروهای انقلابی و متعهد به ویژه جوانان خلاق برای حضور مؤثر در عرصه فیلم‌سازی و سینما، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شانزدهمین دوره خود بخشی ویژه برای فیلمسازان بسیجی در نظر گرفته است.

وی تاکید کرد: شرکت کنندگان در این بخش باید عضو بسیج یا سپاه پاسداران یا یکی از نیروهای مسلح باشند و هنگام ثبت‌نام تاییدیه عضویت خود را از طریق سازمان بسیج هنرمندان، واحدهای تابعه سازمان بسیج مستضعفین یا یگان‌های محل خدمت در نیروهای مسلح ارائه کنند.

گلابی ادامه داد: آثار منتخب فیلم‌سازان بسیجی در مرحله استانی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در مرکز استان انتخاب شده و از صاحبان آثار تجلیل و در مرحله ملی آثار برگزیده استانی با هم به رقابت گذاشته خواهد شد. همچنین آخرین مهلت ارسال آثار به بخش فیلمسازان بسیجی پنجشنبه ۳۰ مرداد است.

وی گفت: هیات داوران شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش مسابقه ملی، شش تندیس و دیپلم افتخار به بهترین تله فیلم بلند، بهترین فیلم داستانی کوتاه، بهترین فیلمنامه، بهترین مستند، بهترین نماهنگ و بهترین پویانمایی اهدا خواهد کرد.

این مسئول بیان داشت: شرکت فیلمسازان بسیجی و اعضای نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در بخش فیلمسازان بسیجی مانع شرکت در بخش‌های دیگر نیست و آثار شرکت کننده می‌بایست براساس موضوعات اعلام شده باشد.

گلابی یادآور شد: شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ۱۳۹۹ مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش‌های مدافعان سلامت، جشنواره جشنواره‌ها و انتخاب استانیِ بخش فیلمسازان بسیجی و یکم تا هفتم آذر همزمان با هفته بسیج در بخش‌های سینمای ایران و جهان، سیدالشهدای مقاومت، روایت قلم و نقد و پژوهش تحلیل، انتخاب برگزیدگان ملی فیلمسازان بسیجی و فیلم به معنای مطلق برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: بخش جنبی جشنواره شامل نشست‌های تخصصی موضوعی، مرور بر سینمای سامری، مراسم اهدای نشان رسول، بزرگداشت‌ها و نکوداشت‌ها، جلسات نقد و بررسی آثار، هفته‌های فیلم در خارج از کشور، نمایشگاه عکس بوده و در خصوص هر بخش اطلاع‌رسانی لازم در سایت جشنواره صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها