به روز شده در: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۱
تداوم اقدامات خودسرانه شبه‌نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا در مناطق اشغالی سوریه، باعث افزایش نارضایتی ساکنان این مناطق شده است.
کد خبر: ۴۰۵۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰ - 12July 2020

حمله مردم معترض سوریه به مراکز شبه نظامیان کُرد وابسته به آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شماری از ساکنان شهری در شمال سوریه در اعتراض به اوضاع معیشتی و اقدامات خودسرانه، به مرکز اداری شبه نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا، موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) حمله کردند.

روزنامه الوطن سوریه امروز یکشنبه به نقل از خبرنگار خود در ریف استان «دیرالزور» نوشت که شماری از افراد غیرنظامی در اعتراض به شرایط بد معیشتی و خدماتی و اقدامات شبه نظامیان کرد، وارد مقر این آن‌ها در شهر «البصیره» موسوم به «شهرداری خلق» شدند.

طی روزهای اخیر، مناطق تحت اشغال شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا در شمال و شمال شرق سوریه شاهد اعتراضات مردمی به اقدامات خودسرانه این شبه نظامیان بوده است.

الوطن سوریه در این ارتباط نیز نوشت که عناصر قسد به دلایل نامعلومی اقدام به یورش‌های مککر خودسرانه در منطقه الشدادی استان الحسکه کرده‌اند.

ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا با حمایت شبه نظامیان مذکور طی سال‌های گذشته، مناطق زیادی را در شمال سوریه به اشغال خود درآورده و این شبه نظامیان اقدام به ایجاد شوراهای نظامی خودمختار در این مناطق کرده‌اند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها