به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
نماینده ولی فقیه در استان لرستان:
حجت‌الاسلام سید «احمدرضا شاهرخی» گفت: مردم باید احساس کنند که نیروی انتظامی حامی حق است و این امر موجب می‌شود که خیلی از رخدادهایی که وقت و انرژی نیروی انتظامی را می‌گیرد دیگر صورت نگیرد.
کد خبر: ۴۰۵۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵ - 12July 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، حجت‌الاسلام سید «احمدرضا شاهرخی» در دیدار با فرمانده انتظامی، رئیس عقیدتی سیاسی و رؤسای کلانتری‌های شهرستان خرم آباد در سخنانی با اشاره به حرکت‌های رو به رشد نیروی انتظامی و حوزه عقیدتی و سیاسی این نهاد، اظهار داشت: ارتقای فرهنگ دینی در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به دو ویژگی مهم و لازم برای نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی، عنوان کرد: ویژگی اول اقتدار به معنای اجرای قانون با قاطعیت و بدون بی رحمی در مقابل افراد هنجارشکنانی است که جسورانه امنیت و آسایش مردم را سلب می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه دایره فعالیت نیروی انتظامی از داخل شهرها تا مرزها است از این رو دارای گستره زیادی است و در حوزه‌های مختلف حضور دارد.

شاهرخی با اشاره به وظایف گسترده نیروی انتظامی، افزود: اگر مردم با آسایش خاطر زندگی می‌کنند به خاطر اعتماد به نیروهای نظامی و امنیتی از جمله نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به خدمات رسانی عمومی، تأمین امنیت عمومی مردم از سوی نیروی انتظامی، گفت: ویژگی دوم نیروی انتظامی بحث اعتماد سازی است، مردم باید احساس کنند نیروی انتظامی محل اعتماد و تکیه گاه آنها است و در صف این کار کلانتری‌ها قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه هنجارشکن باید بداند که چنگال عدالت نیروی انتظامی همواره آماده است که به وظیفه خود عمل کند، افزود: همچنین کسی که مورد ظلم واقع شده باید احساس کند پشتیبان و حامی دارد و همین امر موجب ایجاد اعتماد می‌شود.

شاهرخی با تاکید بر اینکه مردم باید احساس کنند که نیروی انتظامی حامی حق است، افزود: این امر موجب می‌شود که خیلی از رخدادهایی که وقت و انرژی نیروی انتظامی را می‌گیرد دیگر صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه درون خود نیروی انتظامی هم باید از تخلفات پاک باشد، بیان داشت: در صورت تحقق این امر، خود به خود ایجاد اعتماد می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی شگفت انگیز بوده اما عللی وجود داشته که شاهد نرخ بالای بیکاری، تورم و عدم رونق مطلوب کسب و کار در استان باشیم، افزود: مجموعه اینها موجب ایجاد آسیب‌های اجتماعی شده و در این راستا رفع این موارد نیازمند این بوده که همه مسئولان یک صدا باشند.

وی بیان داشت: هر گونه رشد و توسعه پایدار مبتنی بر امنیت است. در جایی که امنیت به خطر بیفتد رشد و توسعه با مشکل روبرو می شود.

شاهرخی با تاکید بر پیگیری حل مسائل و مشکلات کلان استان، بیان داشت: این مشکلات با یاری خدا و همت دولت و ملت و تلاش کارگر و کارفرما و فرهیختگان و جوانان مومن و انقلابی و جهادی حل می‌شوند و آینده بهتر برای لرستان رقم خواهد خورد‌.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار