به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
انتشارات جمکران رمان «من برمی‌گردم» نوشته فاطمه دولتی را منتشر کرد.
کد خبر: ۴۰۵۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴ - 12July 2020

«من برمی‌گردم» روایتی از حب اهل‌بیت (ع) در دل قصر هارون‌الرشیدبه گزارش گروه  فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، رمان «من برمی‌گردم» درباره زبیده خاتون، بانوی قصر و همسر هارون‌الرشید است. هارون و وزرایش در مورد عقیده‌ زبیده دچار تردید شده‌اند و از او می‌خواهند هرچه زودتر معلوم کند که شیعه است یا نه. زبیده از سال‌ها جنگیدن با هارون و تلاش کردن برای تغییر رفتار و اخلاقش خسته شده است. این خستگی بعد از شهادت امام موسی کاظم (علیه‌السلام) به دست شوهرش عشق او نسبت به هارون را تبدیل به نفرت کرده است.

زبیده که در 17 سالگی با پسرعمویش هارون ازدواج کرده است، در ابتدا به شدت دلبسته و عاشق او بوده، اما با گذشت زمان و با دیدن ظلم‌های او نسبت به اهل‌بیت و بی‌عدالتی‌هایش نسبت به مردم بی‌گناه و شیعیان دیگر علاقه‌ای به او ندارد. او مدت‌هاست شیعه شده و تصمیم دارد هر چه زودتر عقیده‌اش را آشکار کند و از قصری که برایش چون زندان است بگریزد... .

بخشی از متن کتاب:‌

«یک هفته پیش، من مُردم. در اتاقی که دستم را برای اولین‌‌بار گرفته بود، همان‌جا که در گوشم زمزمه کرده بود تو بانوی قلب منی، زیر سقفی که برای اولین بار پسرمان امین را دیده و از شوق به سجده افتاده بود.

به تصویر خودم در آینه نگاه می‌کنم. زنی بلندقامت می‌بینم با صورتی به سفیدی برف‌های دست‌نخورده و چشم‌هایی که نه سرخ است و نه تر. یک هفته برای گریه کردن وقت داشتم، برای کنار آمدن با خودم. این یک هفته مانند هزار سال گذشت؛ تلخ و کش‌دار. حالا که دل از همه‌چیز بریده‌ام و قصد رفتن دارم، امید می‌خواهم؛ کمی نور، چیزی شبیه خورشید که یخبندان قلبم را آب کند تا فرصت جوانه زدن پیدا کنم، سبز شدن.»

انتشارات جمکران این کتاب را در 192 صفحه به قیمت 25 هزار تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها