به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
نیرو‌های حشدالشعبی و نیرو‌های امنیتی امروز دومین روز از مرحله چهارم عملیات قهرمانان عراق را با هدف پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش آغاز کردند.
کد خبر: ۴۰۵۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲ - 12July 2020

ادامه «عملیات قهرمانان عراق» / آغاز عملیات تأمین امنیت چاه‌های نفت کرکوکبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از سایت المعلومه حشدالشعبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که فرماندهی حشدالشعبی در استان دیالی و نیرو‌های امنیتی صبح امروز (یکشنبه)٬ روز دوم از مرحله چهارم «عملیات قهرمانان عراق» را آغاز کردند.

در این بیانیه آمده که هدف از این عملیات تقویت امنیت و ثبات در همه مناطق استان دیالی و پیگرد بقایای گروه تروریستی داعش و دستگیری عناصر مورد تعقیب و تحویل آن‌ها به دادگاه است.

دیروز «عبدالامیر کامل الشمری» معاون فرمانده عملیات مشترک عراق، از آغاز عملیات پاکسازی و تعقیب و گریز عناصر سازمان تروریستی داعش (مرحله چهارم عملیات قهرمانان عراق) در خط مرزی با ایران خبر داد.

نخستین روز از مرحله چهارم عملیات قهرمانان عراق برای پاک‌سازی نوار مرزی شرق عراق با جمهوری اسلامی ایران از وجود تروریست‌های داعش، ضمن دستاورد‌های بزرگ میدانی با شهادت سه رزمنده حشدالشعبی و زخمی شدن هفت نفر دیگر از آن‌ها همراه بود.

همچنین «سعد حربیه» فرمانده ارتش عراق در استان کرکوک روز گذشته از آغاز عملیات نظامی برای تأمین امنیت چاه‌های نفت در شمال غربی این استان در برابر حملات مسلحانه گروه تروریستی داعش خبر داد.

حربیه افزود: عملیات نظامی مذکور با هدف تعقیب و پیگرد بقایای داعش، برقراری امنیت و ثبات در شهرستان الدبس (از توابع استان کرکوک) و تأمین امنیت چاه‌های نفت در این استان انجام می‌شود.

در دوره اخیر منطقه الدبس شاهد حملات تروریستی عناصر داعش به خطوط انتقال نفت بوده است.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار