به روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران:
سردار محمدعلی حق بین گفت: زینب های خط مقدم آن روزها از کشور خودشان دفاع کردند و امروز نیز همین تکلیف را بر عهده دارند لذا وظیفه ماست که هر چه در توان داریم درباره دفاع مقدس بگوییم و بنویسیم.
کد خبر: ۴۰۵۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴ - 09July 2020

تکلیف امروز ما گفتن و نوشتن از دفاع مقدس استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، سردار «محمدعلی حق بین» مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران امروز در آیین رونمایی کتاب «زینب های خط مقدم» که در سالن اجتماعات پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به گذشتِ ۴۱ سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، اظهار داشت: روزی که انقلاب ما پا به عرصه سیاسی گذاشت، دشمنان داخلی و خارجی به آن حمله کردند و جنگ را در شهرهای ما به راه انداختند.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران دفاع مقدس را یک دوران پرافتخار برای ایران و نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: انقلاب ما بر پایه اسلام و قرآن استوار است و لذا گرفتاری های اقتصادی که نشات گرفته از مدیریت های ضعیف است، نمی تواند عامل خدشه وارد کردن به انقلاب باشد.

وی با اشاره به مقاومت مردم عراق و سوریه و تحمل سختی های بسیار زندگی، خاطرنشان کرد: شهرهای سوریه دچار تخریب شده و مردم آب، برق، گاز و حتی نفت ندارند، اما نشان دادند می توان با سختی زندگی کرد و تسلیم دشمن نشد.

سردار «محمدعلی حق بین» با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی پس از دیگری در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مانند عرصه نظامی به پیروزی خواهد رسید، تاکید کرد: امروز ایران از چنان قدرتی برخوردار است که به پهپادهای آمریکایی در محدوده بین المللی تذکر می دهد و آمریکایی ها نه تنها جرات پاسخگویی ندارند، بلکه به محدوده هوایی کشور نزدیک هم نمی شوند، زیرا می دانند هدف قرار می گیرند.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بمباران پایگاه عین الاسد را نمونه ای دیگر از اقتدار ایران در منطقه دانست و خاطرنشان کرد: دشمن به قدرتمندی ایران در جنگ الکترونیک اذعان دارد و می داند هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ناوهای آمریکایی را به آهن پاره تبدیل خواهد کرد.ق

وی حضور نفتکش های ایرانی در آب های بین المللی آمریکا را نشان دهنده عظمت انقلاب ما در عرصه سیاسی دانست و افزود: در شرایط کرونا شاهد مدیریت خوب در کشور و مدیریت ضعیف کشورهای غربی بودیم لذا باید برای عبور از مشکلات مدیریت ها را قوی و اشکالات را برطرف کنیم.

سردار «محمدعلی حق بین» با اشاره به تکلیف امروز جامعه در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی، متذکر شد: آمریکا تا ۵۰ سال آینده هم علیه ایران هیچ حرکتی نمی تواند انجام دهد، اما باید مراقب باشیم گرفتار جهالت نشویم و هوشیاری خودمان را تحت امر ولایت فقیه در هر شرایطی حفظ کنیم.

وی نقش بانوان در دوران دفاع مقدس را بسیار بارز دانست و تاکید کرد: زینب های خط مقدم آن روزها از کشور خودشان دفاع کردند و امروز نیز همین تکلیف را بر عهده دارند لذا وظیفه ماست که هر چه در توان داریم درباره دفاع مقدس بگوییم و بنویسیم، زیرا این گفته ها و نوشته ها مصداق اسناد دفاع مقدس است و نسل های آینده از این اسناد استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها