به روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
سخنگوی رسمی شورای علمای فلسطین در لبنان:
«محمد صالح الموعد» گفت: مقاومت برای حمایت لبنان و ارتش و نیروهای امنیتی این کشور تلاش می‌کند و کسانی که خواهان خلع سلاح «حزب‌الله» هستند، از سفارت آمریکا دستور می‌گیرند. آمریکا از برخی افراد ضعیف‌النفس برای منتقل کردن نظرات خود استفاده می‌کند.
کد خبر: ۴۰۵۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴ - 09July 2020

کسانی که خواهان خلع سلاح «حزب‌الله» هستند از سفارت آمریکا دستور می‌گیرندبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، دشمن صهیونیستی تلاش دارد میان صفوف مقاومت فتنه‌انگیزی کند و در این خصوص به تحولات داخلی و اقتصادی لبنان در سایه تحریم‌های آمریکا دل خوش کرده است.

اما آن‌چه که صهیونیست‌ها نسبت به آن بی توجه هستند، این نکته است که کشورهای محور مقاومت و جنبش‌های مقاومت و در رأس آن‌ها لبنان می‌توانند با هوشیاری مردم خود در سایه اتحاد ملی بر تمام مشکلات و بحران‌ها و فتنه انگیزی‌های غلبه کنند.

در همین راستا، متن گفت‌وگو با «محمد صالح الموعد» سخنگوی رسمی شورای علمای فلسطین در لبنان و خارج را در ادامه می‌خوانید:

نظر شما در خصوص توهین صورت گرفته به آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی از سوی روزنامه سعودی «الشرق‌الاوسط» چیست؟

ما هرگونه توهین علیه شخصیت‌ها و مراجع هر دین و مذهبی را محکوم می‌کنیم؛ چراکه معتقدیم این اقدام به نفع پروژه‌های صهیونیستی آمریکایی و در راستای فتنه‌انگیزی در منطقه با هدف تجزیه آن و تبدیل کردن آن به بخش‌های کوچک که با یکدیگر درگیر هستند است. این اقدامات با کمک کسانی صورت می‌گیرد که خواهان عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی هستند.

ما نسبت به قرار گرفتن در فتنه‌هایی که دشمنان امت اسلامی ایجاد می‌کنند، هشدار داده و در عین حال می‌خواهیم که عقلای امت، برای کنار زدن این توهین‌های مشکوک از طریق محکوم کردن آن‌ها و هشدار دادن به کسانی که با آتش طایفه‌گرایی تحت لوای صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها بازی می‌کنند، وارد عمل شوند. صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها می‌خواهند تخم فتنه را در منطقه ما با هدف طولانی کردن عمر رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین و حمایت از این رژیم بکارند.

آن‌ها می‌خواهند مناطق باقی‌مانده از خاک فلسطین را در کرانه باختری و رود اردن و قدس و تمام کشورهای عربی اشغال‌شده از جمله بلندی‌های «جولان» سوریه و مزارع «شبعا» تحت عنوان اجرای «معامله قرن» به اراضی اشغالی الحاق کنند؛ اما این طرح به یاری خدا از طریق قهرمانان مقاومت که همواره در کمین دشمن هستند، خنثی می‌شود.

نظر شما در خصوص فشارهایی که از سوی آمریکا علیه لبنان با هدف خلع سلاح مقاومت صورت می‌گیرد چیست؟

طبیعتاً آمریکا به هیچ‌عنوان نمی‌خواهد گروهی وجود داشته باشد که به رژیم صهیونیستی «نه» بگوید. امروزه، مقاومت در چشم آمریکا به مثابه نوک پیکان است؛ به همین دلیل تلاش می‌کند آن را هدف قرار بگیرد، البته چندین‌بار این اقدام را انجام داده است؛ اما هم آمریکا و هم رژیم صهیونیستی و هم کسانی که حول محور آن‌ها می‌چرخند، شکست خورده‌اند.

لبنان امروزه به مقاومت و سلاح حزب‌الله نیاز دارد و تلاش‌های «دورتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت برای فتنه انگیزی طایفه‌ای شکست خورده است. امروزه نبرد در لبنان به محاصره اقتصادی تبدیل شده است و برخی طرف‌های مزدور تلاش می‌کنند، دیگران را علیه مقاومت بشورانند. آن‌ها با یک مشت پول می‌توانند مردم را علیه سلاح مقاومت و سلاح حزب‌الله تحریک کنند؛ اما ما با صراحت اعلام می‌کنیم که سلاح مقاومت، دشمن صهیونیستی را هدف قرار گرفته است.

مقاومت لبنان به اذعان همگان، همواره تلاش کرده با تمام گروه‌ها در کشور هماهنگ باشد و به هیچ‌عنوان در امور داخلی دولت مداخله نکرده است؛ بلکه در راستای کمک کردن به تقویت ثبات لبنان قدم بردارد. مقاومت لبنان به رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهد که اگر فکر تجاوز به این کشور به سرش زد، با واکنش قدرتمند نیروهای مقاومت رو به رو خواهد شد.

مقاومت برای حمایت لبنان و ارتش و نیروهای امنیتی این کشور تلاش می‌کند و کسانی که خواهان خلع سلاح حزب‌الله هستند از سفارت آمریکا دستور می‌گیرند. آمریکا از برخی افراد ضعیف‌النفس برای منتقل کردن نظرات خود استفاده می‌کند.

کمک‌های ایران به لبنان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ما معتقدیم که جمهوری اسلامی ایران همواره در تمام زمینه‌ها به لبنان کمک کرده و همچنان کمک می‌کند و اگر امکانش را داشت بیش از این کمک می‌کرد اما برخی گروه‌های لبنانی در مسیر این کمک‌ها مانع تراشی می‌کنند.

ایران با وجود تحریم‌های اعمال شده بر این کشور از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی در سایه حضور ایران در رأس محور مقاومت، همواره تلاش می‌کند تا آنچه که دارد با دیگر کشورهای ضد رژیم صهیونیستی قسمت کند.

امروزه تنها دلیل آن‌چه که در منطقه می‌گذرد و مشکلات محور مقاومت و در رأس آن جمهوری اسلامی ایران این است که مقابل نقشه‌های استعماری رژیم صهیونیستی ایستاده است. ما باید مقاومت خود را حفظ کرده و در برابر آمریکا و محور آن و کسانی که به دنبال عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی هستند سر تسلیم فرود نیاوریم. تمام کشورهای عربی و اسلامی باید برای آزاد سازی سرزمین فلسطین تلاش کنند و هر کس از این مسیر منحرف شود مزدور و خائن است. کمک‌های ایران به لبنان، فلسطین، یمن و تمام کشورهای تحت محاصره نهایت ایثار بوده و ملت لبنان قدردان این فداکاری‌هاست.

منبع: مهر

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار