به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
سفیر ایران در روسیه:
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه درباره تمدید تحریم تسلیحاتی تهران از سوی آمریکا هشدار داد و گفت چنین اقدامی به معنای خاتمه برجام است.
کد خبر: ۴۰۴۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹ - 06July 2020

تمدید تحریم تسلیحاتی ایران احتمالا به معنای «مرگ برجام » استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه روز دوشنبه به آمریکا نسبت به پیامدهای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» «کاظم جلالی» سفیر ایران در روسیه در این زمینه گفت: «آنها [ایالات متحده] به تازگی جلسه‌ای را در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای ایجاد پیش‌نیازهای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران برگزار کردند. اگر ایالات متحده این کار را انجام دهد، برجام احتمالاً خواهد مرد.»

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران نیز به تازگی گفت که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و اقدام سه کشور اروپایی در آژانس و رفتار مشکوک مدیرکل آژانس نه‌تنها بازدارنده جمهوری اسلامی نخواهد بود، بلکه به فروپاشی برجام می‌انجامد.

«سید کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در اظهاراتی تأکید کرد: اروپایی‌ها باید بدانند که نتیجه سیاست‌های غلط آن‌ها بی‌شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد و اگر تا به حال به دلیل همسایگی با خاورمیانه و آثار امنیتی مستقیم فروپاشی برجام، در کلام از ادامه حیات نیمه‌جان برجام حمایت کرده‌اند، ادامه این وضعیت از سوی ایران قابل تحمل نیست.

این در حالی است که وزارت خارجه روسیه نیز روز شنبه در بیانیه‌ای خواستار رفع مشکلات موجود در برجام و پرهیز از گام‌های غیرضروری شد. در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این زمینه آمده است: «موضع اساسی روسیه این است که هرگونه ابهامی در اجرای برجام باید در کمیسیون مشترک حل شود. با این وجود، بهتر است این کار با پرهیز از اقدامات اضطراری انجام شود.»

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار