به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان:
سرهنگ «محمد حسن سلامی» گفت: آشنا کردن دانش آموزان با تفکر جهادی و انقلابی و همچنین رشادت‌های جوانان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس همواره باید در اولویت کاری معلمان و دبیران در مدارس باشد.
کد خبر: ۴۰۴۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵ - 06July 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از سمنان، سرهنگ «محمد حسن سلامی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان در دیدار با «محمد دستورانی» مدیر کل  آموزش و پرورش استان سمنان با بیان این که باید فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و مقاومت در جامعه گسترش یابد، اظهار داشت: توجه به  فرهنگ دفاع مقدس جامعه را در برابر توطئه  دشمنان بیمه میکند و 40 سال است دشمنان در تلاش هستند با توطئه های مختلف به وحدت و همبستگی ملت ایران لطمه بزنند اما ملت ایران در برابر این توطئه ها آگاهانه و عالمانه ایستاده اند.

وی گفت: دوران دفاع مقدس سال های با عظمتی بود که ملت ما پشت سر گذاشت و با داشتن روحیه انقلابی و مدیریت جهادی  در کنار  ایمان به خدا و داشتن معنویت و پیروی از ولایت موفقیت و پیروزی های بزرگ را خلق کردیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سمنان با بیان این که آموزش و پرورش در دفاع مقدس یک ستون محکم بود، افزود: نقش آموزش و پرورش در انتقال میراث دفاع مقدس به نسل های آینده و دانش آموزان بسیار حساس است و همه باید در تدوین، ضبط و ثبت رشادت ها، ایثارگری ها و آثار و خاطرات مربوط به حوزه آموزش و پرورش در دفاع مقدس تلاش کنیم.

سلامی با اشاره به اینکه آرمان های والای شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل های جدید انتقال پیدا کند، افزود: آشنا کردن دانش آموزان با تفکر جهادی و انقلابی و همچنین رشادت های جوانان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس همواره باید در اولویت کاری معلمان و دبیران در مدارس باشد.

«محمد دستورانی» رئیس آموزش و پرورش استان سمنان در این دیدار بیان داشت: هر پدیده در چهل سالگی به بلوغ می رسد  و ما در دوران دفاع مقدس، سه کلمه کلیدی مبدا (افرینش) معاد (روحیه شهادت طلبی) و معرفت را به خوبی برای جامعه، ملت ایران، کشور و جهان معنا کردیم.

وی ادامه داد: همه اقشار در دفاع از کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی حضور داشتند و ایثار و از خودگذشتگی آنان برای همیشه تاریخ در اذهان باقی خواهد ماند.

دستورانی با بیان این که دانشنامه دفاع مقدس کار ارزشمندی است، ادامه داد: دانش‌نامه دفاع مقدس کتابی مرجع، مستند و جامع خواهد بود و این کتاب به یک مرجع معتبر برای پژوهش‌های علمی و دانشگاهی تبدیل خواهد شد.

در این دیدار مقرر شد؛ برگزاری دوره ضمن خدمت مجازی آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس برای کلیه  معلمان استان در چهلمین سال دفاع مقدس (به صورت خاص برنامه ریزی برای مربیان درس آمادگی دفاعی و به صورت  عام برای تمامی معلمان)، سرکشی و تجلیل از پیشکسوتان، اطلاع رسانی در خصوص جشنواره بزرگ من افتخار می کنم در شبکه شاد و شبکههای پژوهشی مدارس، حضور پیشکسوتان در جلسات و محافل جهت بازروایی و بیان خاطرات، تقویت بازدید دانش اموزان از مرکز فرهنگی دفاع مقدس در قالب دو طرح عطر بهشت و شمیم نور، بهره گیری از فضای مجازی در انتقال فرهنگ دفاع مقدس، تدوین خاطرات شهدای دانش آموزان استان سمنان، تدوین نقش آموزش و پرورش استان سمنان در دوران دفاع مقدس جهت جانمایی در دایره المعارف دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار