به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
طی نشستی مجازی صورت گرفت؛
نشست «بررسی مشکلات جانبازان شیمیایی سردشت» در دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
کد خبر: ۴۰۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳ - 05July 2020

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در نشست (ویدئوکنفرانس) «بررسی مشکلات جانبازان شیمیایی سردشت» با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای شیمیایی سردشت اظهار داشت: شهدای سردشت و خانواده‌های معظم آن‌ها اسوه ایثار و مقاومت هستند، زیرا باوجود همه مشکلات جسمی محکم و استوار ایستاده‌اند.

وی با اشاره به تلاش‌های بسیار بنیاد شهید برای تأمین داروی جانبازان شیمیایی خاطرنشان کرد: در کنار تمامی تلاش‌های شبانه‌روزی، نیاز به همت بیشتری از جانب وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی در جهت تأمین دارو‌های مورد نیاز مردم سردشت و اعزام پزشکان متخصص جهت درمان آن‌ها داریم که در این راستا طبق مذاکرات صورت‌گرفته، موضوع قرارداد داروخانه سردشت با انعقاد قرارداد جدید و همکاری وزارت بهداشت رفع خواهد شد.

در پایان مهری با ارائه گزارشی از برگزاری کنگره بین‌المللی «نفس‌های سوخته» از فعالیت تشکل‌های شاهد و ایثارگر سردشت در عرصه بین‌المللی تقدیر کرد.

در ادامه این ویدئوکنفرانس «مهدی علیخانی» معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: سردشت نماد «مظلومیت و مقاومت»، جنایات جنگی و دردآورترین حملات شیمیایی است و شاهد هستیم متأسفانه به علت اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران دسترسی مردم به دارو‌های خارجی دچار مشکل شده و دولت با همکاری وزارتخانه‌های مربوطه در تلاش برای تولید داخلی دارو‌های جانبازان شیمیایی است.

وی ضمن قدردانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای حل مشکلات جانبازان سردشت گفت: دولت در یاری رساندن به بنیاد شهید و امور ایثارگران و پیگیری انجام امور مردم شریف سردشت و سایر ایثارگران عزیز کشورمان محکم و استوار خواهد بود، همچنین دولت پیگیر مسائل مرتبط با حوزه جانبازان شیمیایی و بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

بر اساس این گزارش، در این ویدئوکنفرانس فرماندار سردشت، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی معاونت گردشگری، مدیرکل مشارکت‌های مردمی وزارت ورزش و جوانان و معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو به بیان نظرات خود پرداختند و جانبازان شیمیایی حاضر نیز نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار