به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
فرمانده کل ارتش در بازدید از سایت رادار شهید نادری:
امیر سرلشکر موسوی گفت: پدافند هوایی با تکیه بر جوانان و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، نیاز‌های خود را تامین می‌کند و وابستگی به خارج از کشور ندارد.
کد خبر: ۴۰۳۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶ - 01July 2020

پدافند هوایی وابستگی به خارج از کشور نداردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش با حضور در منطقه پدافند هوایی شمال غرب از سایت رادار شهید نادری بیله‌سوار استان اردبیل بازدید کرد.

وی در این بازدید در جمع کارکنان ایستگاه رادار شهید نادری با اشاره به اهمیت راهبردی سایت‌های راداری در رصد آسمان کشور گفت: امروز استفاده از رادار‌های بومی یک نقطه قوت برای شبکه پدافند هوایی کشور است و آسمان ایران اسلامی با چشمان تیزبین همه عناصر پدافند هوایی به‌صورت شبانه‌روزی رصد می‌شود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) افزود: پدافند هوایی با تکیه بر جوانان و استفاده از ظرفیت‌های داخلی در حوزه‌های موشکی، راداری، ارتباطی، اطلاعات و شناسایی و بخش‌های مربوط به مراقبت از آسمان کشور نیاز‌های خود را تأمین می‌کند و وابستگی به خارج از کشور ندارد.

سرلشکر موسوی ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این سایت راداری، میزان آمادگی رزمی-عملیاتی نیرو‌های مستقر در آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

فرمانده کل ارتش با اظهار رضایت از اشراف و آمادگی عملیاتی این ایستگاه گفت: پدافند هوایی خط مقدم دفاع است و لازم است هر چه بیشتر در راستای ارتقای توان و آمادگی رزمی این بخش مهم از نیرو‌های مسلح تلاش شود.

امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی در این بازدید فرمانده کل ارتش را همراهی کرد.

فرمانده کل ارتش همچنین در ادامه بازدید از یگان‌های استان اردبیل، از پاسگاه‌های مرزبانی در امتداد مرز‌های این استان بازدید کرد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها