به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
سرلشکر سلامی خبر داد؛
فرمانده کل سپاه از بکارگیری سیستم‌های غافلگیرانه در حوزه رزم زمینی خبر داد.
کد خبر: ۴۰۳۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲ - 27June 2020

بکارگیری سیستم‌های غافلگیرانه در حوزه رزم زمینیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در حاشیه بازدید از دستاورد‌های جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در تحریم تسلیحاتی جهانی هستیم؛ از یک طرف تحریم‌های تسلیحاتی وجود دارد و از طرف دیگر آمریکا و متحدانش جزو تهدیدات ما هستند.

وی افزود: ما باید بین نیاز‌های دفاعی‌مان و فضای موجود رابطه بسیار قدرتمندی را برقرار کنیم؛ این تحریم تسلیحاتی به فضل الهی فرصت بزرگی را برای جوانان دانشمند و مهندسان ایرانی فراهم کرد که همه نیاز‌های دفاعی کشور را با تکیه بر همین استعداد‌ها و ظرفیت‌های بومی طراحی و تولید کنند و بسازند.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز تنوع و آرایه وسیعی از فناوری‌ها را مشاهده کردیم که بچه‌های نیروی زمینی سپاه آن‌ها را تولید کردند به نحوی که امروز برای تمام سیستم‌های سلاح مورد نیاز شروع به طراحی برای تولید کردند و این شامل سلاح‌های سبک تا خمپاره‌انداز‌ها، توپخانه، موشک‌اندازها، سامانه‌های زرهی و انواع مختلف سیستم‌های مهندسی، سامانه‌های اطلاعاتی و کشف دشمن و سیستم‌های حفاظت الکترونیک را شامل می‌شود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: نکته مهمی که اینجا وجود دارد، استفاده از فناوری‌های برترساز و تکنولوژی‌های مدرن است که نیروی زمینی ما را امروز قادر می‌کند یک جنگ تمیز در محیط پیچیده انجام دهد؛ جنگ تمیز یعنی جنگی که مبتنی بر استفاده کم از سلاح، اما استفاده دقیق و مؤثر و در عین حال ویرانگر باشد؛ به عبارت دیگر هم در بعد ارتقاء مواد منفجره و هم قدرت تخریب کار شده است.

این مقام عالی‌رتبه نظامی افزود: در واقع فناوری‌هایی که شاید امروز در ابعاد جهانی در حوزه رزم زمینی وجود دارد، این فناوری را ما در ساختار و در بدنه ذهنی و فکری و فیزیکی سازمان جهاد و تحقیقات خودکفایی نیروی زمینی داریم.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه فرماندهی این نیرو تمرکز تلاش‌های خودش را بر تقویت این مجموعه گذاشته است، از اعتبارات، فضای فیزیکی و نیروی انسانی یک رابطه خیلی خوبی بین سازمان جهاد خودکفایی با موسسه‌های دانش‌بنیان و هسته‌های رشد و فناوری در داخل کشور برقرار شده و این‌ها با ایجاد مراکز بزرگ برای حمایت از موسسه‌های دانش‌بنیانی که حاضرند و قادرند در حوزه سیستم‌های تسلیحات و تجهیزات کار کنند، متصل شدند و ما را حمایت می‌کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: این باعث شده که جوان‌های پر تلاش و اندیشمند و دانشمند کشورمان پیوند عمیقی بین آن‌ها و نیروی زمینی ما برقرار شود؛ ما امروز در هیچ‌یک از سیستم‌های سلاح در نیروی زمینی به هیچ کشوری و قدرتی نیاز نداریم؛ لذا این موضوع که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها تحت عنوان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مطرح می‌کنند، هیچ‌گونه تأثیری در وضعیت دفاعی ما ندارد.

سردار سلامی تأکید کرد: چون ما به مرحله خود اتکایی و استقلال در این زمینه رسیده‌ایم؛ بنابراین وضعیتی بسیار امیدبخش و جهت بسیار درستی به سمت یک آینده شکوفا و قدرتمند اتخاذ شده و ما در آینده‌ای نزدیک‌تر شاهد ورود یک سری سیستم‌های غافلگیرکننده خواهیم بود.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: طراحی دوستان این است که غافلگیری فناورانه را در دستور قرار دهند و به گونه‌ای عمل کنند که هرگز در مقابل فناوری‌های دشمن، غافلگیر نشویم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها