به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
سرلشکر موسوی:
فرمانده کل ارتش گفت: ارتش و سپاه به‌عنوان دو سازمان مکمل، هم‌افزایی بسیار خوبی را به وجود آورده‌اند و در بالاترین سطح هماهنگی، بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند.
کد خبر: ۴۰۲۷۳۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵ - 24June 2020

ارتش و سپاه در بالاترین سطح هماهنگی، بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در جلسه هم‌اندیشی با دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) اظهار داشت: طرح‌های عملیاتی برای سناریوهای محتمل آماده و به‌صورت آشکار یا پنهان، به‌صورت جزء به جزء یا ترکیبی تمرین می‌شود و ارتش و سپاه آمادگی دارند همراه با هم در مقابل هر تهدید احتمالی بایستند.

وی با تأکید بر اینکه هر دشمنی منافع ملی ما را مورد تهدید قرار دهد، متقابلاً منافع او را تهدید خواهیم کرد، افزود: ارتش و سپاه در بالاترین سطح هماهنگی، مانند تار و پود در هم تنیده، بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه فرماندهان ارتش و سپاه به جز هماهنگی‌های موردی، حداقل هر ماه یک‌بار جلسات مشترک دارند خاطرنشان کرد: ارتش و سپاه به‌عنوان دو سازمان مکمل، هم‌افزایی بسیار خوبی را به وجود آورده‌اند.

سرلشکر موسوی با اعلام این‌که تا پایان سال، تجهیزات جدید به نیروهای ارتش اضافه خواهد شد، گفت: تجهیزات مورد نظر در همه عرصه‌های زمینی، پدافند، هوایی و دریایی است و مواردی که اعلام آن بلامانع است به مرور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان»، عنوان کرد: موشک نقطه‌زن با برد ۳۰۰ کیلومتر در این رزمایش، با موفقیت آزمایش شد و به این ترتیب دست بلند نیروی دریایی ارتش در شعاع ۳۰۰ کیلومتر، هر تهدیدی را هدف قرار خواهد داد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: قرارگاه پدافند هوایی با ساختار جدید، شکل گرفته و مستقر شده است و کنترل عملیاتی تمامی سلاح‌ها و تجهیزات پدافند هوایی ارتش و سپاه، پدافند یکپارچه مستحکمی را ایجاد کرده است. آسمان ایران به‌صورت چندلایه رصد می‌شود و هیچ مورد مشکوکی از چشم تیزبین پدافند دور نخواهد بود.

امیر موسوی با اشاره به جوان‌گرایی در ارتش بیان کرد: هم شور و نشاط جوانی و هم تجربه هر دو باید با هم به کار گرفته شود. در بین جوان‌ها کسانی هستند که شایستگی مشاغل بالا را دارند و در بین مجربین هم کسانی هستند که آمادگی جسمانی خود را برای انجام وظیفه مناسب، حفظ کردند.

وی ادامه داد: این دو گروه، هر دو باید حفظ و استفاده شوند؛ بنابراین، سیاست ارتش نه پیرگرایی است نه جوان‌گرایی، بلکه باید مانند یک آب روان دائم از یک طرف نیروی جوان وارد ارتش شود و از سوی دیگر پابه‌سن گذاشته‌ها خارج شوند و جا را برای جوان‌ها باز بگذارند. برای اجرای این سیاست، ما میانگین سنوات خدمت در مشاغل را کنترل می‌کنیم؛ نه تک تک نفرات را.

فرمانده کل ارتش با اشاره به موضوع بوستان بزرگ ارتش در پاسداران گفت: در این خصوص، تفاهم‌نامه بسیار خوبی منعقد شده است و سایر مراحل کار در دست پیگیری است که پس از توافق قطعی، منافع متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران تماماً به معیشت کارکنان اختصاص خواهد یافت؛ ضمن اینکه سهم شهرداری، فضای فرهنگی تفریحی بسیار خوبی را در اختیار شهروندان قرار خواهد داد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار