به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
یک مقام ارشد کُردهای سوریه از رایزنی‌ با اعضای ائتلاف به رهبری آمریکا برای دریافت معافیت از قانون تحریم‌های واشنگتن علیه سوریه موسوم به قانون «سزار» خبر داد.
کد خبر: ۴۰۲۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵ - 22June 2020

کُردهای سوری در حال رایزنی برای معاف شدن از تحریم‌های «سزار»به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یک مقام ارشد کُردهای سوری مستقر در شمال شرقی این کشور خبر داد که آن‌ها در حال مذاکره با متحدان خود در ائتلاف به رهبری آمریکا بر سر وعده داده شده به آن‌ها درباره مستثنی شدن از قانون تحریم‌های سزار هستند.

طبق گزارش «رویترز»، واشنگتن اعلام کرده که قانون تحریمی علیه سوریه موسوم به «سزار» که از 28 خرداد وارد فاز اجرایی شد، آغاز کارزار فشار سیاسی و اقتصادی علیه بشار اسد رئیس‌ جمهور سوریه برای توقف جنگ و توافق برای دستیابی به راهکار سیاسی است.

طبق این گزارش، ائتلاف به رهبری آمریکا به ایمیل رویترز برای اظهارنظر درباره اینکه آیا کُردهای همپیمان واشنگتن در حال مذاکره برای دریافت معافیت از تحریم‌های سزار هستند یا نه، جواب نداده است.

رویترز ادامه داد، مناطق شمال شرقی سوریه تحت کنترل شبه نظامیان کُردی است که به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در «جنگ با داعش» کمک کردند.

«بدران جیا کُرد» مشاور منطقه خودمختاری کُردهای سوریه اعلام کرد که تحریم‌های سزار بر منطقه تحت کنترل کُردها تأثیر خواهند داشت.

وی به رویترز گفت: «آن‌ها (تحریم سزار) به افزایش گرانی‌ها در سطحی بزرگ و تضعیف فعالیت تجاری در داخل سوریه خواهد شد با توجه به اینکه گذرگاه‌های مرزی با عراق بسته هستند و این یعنی منطقه همین حالا هم در محاصره اقتصادی است».

به گفته جیا کُرد، «آن‌ها (ائتلاف به رهبری آمریکا) به ما گفتند که مناطق خودگردان (شمال شرقی سوریه) از تحریم‌های سزار مستثنی خواهند بود اما درباره ساز و کارها و ابزارهای دستیابی به این معافیت با ائتلاف بین‌المللی دارد صحبت می‌شود».

این مقام ارشد کُردهای سوری افزود: «ما امیدواریم با توجه به اینکه مناطق ما دارد به جنگ علیه تروریسم بین‌المللی ادامه می‌دهد، حمایت بین‌المللی از ما وجود داشته باشد».

قانون سزار قانون مصوب کنگره آمریکا است که در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸ پس از سه سال کش و قوس بین دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به تصویب رسید.

طبق مفاد این قانون، آمریکا می‌تواند دارایی هر کسی را که با سوریه مراوده و تعامل داشته باشد، توقیف و بلوکه کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها