به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
به مناسبت ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی؛
رسانه ملی با همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج همزمان سی‌ و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی چهار مستند ویژه را روی آنتن خواهد برد.
کد خبر: ۳۹۹۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲ - 02June 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، ملاقات در مدار بسته، شکوفه‌های زمستان، قاب‌های ماندگار و پونز، چهار اثر مستند از محصولات تولید شده توسط سازمان هنری رسانه‌ای اوج هستند که همزمان با سی‌ و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و پنجاه و هفتمین سالگرد قیام 15 خرداد 1342 از شبکه‌های مختلف رسانه ملی روی آنتن خواهند رفت.

پخش چهار مستند سازمان اوج از رسانه ملی

ملاقات در مدار بسته
این مستند در مدت زمان 27 دقیقه به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده و مهدی جوزایی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر روایتی نادیده از روزهای پایانی عمر امام راحل را نمایش می‌دهد.حضرت امام خمینی چند روز قبل از ارتحالشان در بیمارستان بستری بودند و دوربین مدار بسته‌ای دائما ایشان را نظاره می کرد. تصاویر این دوربین لحظات خاصی را رقم زده است که برای اولین بار در قالب مستند «ملاقات در مدار بسته» از شبکه سلامت در روز 14 خرداد ساعت 14:05 ، شبکه قرآن روز 14 خرداد ساعت ، شبکه چهار روز 14 خرداد ساعت 17:30و شبکه دو سیما روز 15 خرداد ساعت 13:30به نمایش در خواهد شد.

شکوفه‌های زمستان
مستند «شکوفه‌های زمستان» به کارگردانی تورج کلانتری و تهیه‌کنندگی سیدجمال عودسیمین درباره هنر انقلاب و شکل گیری اولین حلقه های هنری درمورد مضامین انقلابی در دهه50 است. این مستند روایتی متفاوت را از اولین گروه‌های هنری انقلاب در دهه‌ی پنجاه شمسی بیان و تاریخچه‌ی شکل‌گیری و فعالیت‌های مسجد «جواد الائمه (ع)» تهران را به‌تصویر می‌کشد؛ مسجدی که از زمان دفاع مقدس علاوه‌بر جنبه‌ی مبارزاتی، به‌مسئله‌ی فرهنگ و هنر نیز به‌عنوان ابزار تربیت انسان، توجه‌کرده است.

پخش چهار مستند سازمان اوج از رسانه ملی

تقابل چنین روایتی از مسجد، با تصویری که سینمای ایران از مسجد ارائه می‌دهد و آن را در سطح یک نمازخانه‌ی بدونِ کارکرد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی تنزل می‌دهد، حائز اهمیت است. فعالیت های فرهنگی هنری مسجد جواد الائمه در اوایل انقلاب که باعث جذب بسیاری از جوانان از جمله بهزاد بهزادپور، مرحوم فرج الله سلحشور، حسین یاری و... شد که در حال حاضر در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری فعالیت می کنند.
این مستند روز 14 خرداد ساعت 8 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

قاب‌های ماندگار
در این مستند کوتاه به کارگردانی حسین همایونفر، علی کاوه از عکاسان مطرح کشور درباره تجربه عکاسی از امام صحبت می‌کند. در این مستند در مصاحبه با علی کاوه که ثبت عکس‌های فراوانی از امام را تجربه کرده است به بررسی چگونگی ثبت عکس تاریخی شناسنامه حضرت امام خمینی و همچنین عکاسی ا از مراسم تشیع جنازه حضرت امام خمینی می‌پردازد.

این مستند روز سه شنبه 13 خرداد ساعت 14:15 روی آنتن شبکه قرآن خواهد رفت.

پونز
مجموعه مستند «پونز» به کارگردانی پدرام بهرامی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی در مورد چهره‌های سیاسی و انقلاب‌های مهم تاریخ است که در یک قسمت از آن به طور ویژه به حضرت امام خمینی به عنوان یکی از مهمترین رهبران سیاسی تاریخ معاصر و بنیانگذار انقلاب اسلامی در ایران پرداخته شده است.

مستند «پونز» پنجشنبه 15 خرداد ساعت 14:20 از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها