به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
رئیس دانشگاه سوره سازمان تبلیغات اسلامی مطرح کرد؛
محمدحسین ساعی گفت: مسئله استقلال فرهنگی و خودباوری یک مسئله بسیار مهم در ذهن و اندیشه امام خمینی (ره) بود.
کد خبر: ۳۹۹۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰ - 02June 2020

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «محمد حسین ساعی» رئیس دانشگاه سوره سازمان تبلیغات اسلامی درباره امام خمینی (ره) و اصلاح فرهنگ عمومی اظهار داشت: مسئله استقلال فرهنگی و خودباوری یک مسئله بسیار مهم در ذهن و اندیشه امام خمینی (ره) بود.

وی بابیان اینکه امام خمینی (ره) انقلاب و نظام حکومتی تقریباً بدون سابقه‌ای را ایجاد کردند، افزود: امام (ره) واژگان جدیدی به حوزه سیاسی تاریخ بشر اضافه کردند که تا قبل از آن ما این واژگان را نمی‌دانستیم و همین باعث شده که جلوه سیاسی حرکت امام برای بسیاری افراد پررنگ‌تر باشد درصورتیکه هدف امام صرفاً سرنگونی یک حکومت و استقرار حکومت جدید نبود بلکه مسئله ایشان، مسئله فرهنگ بود.

رئیس دانشگاه سوره سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نگاه فرهنگی و ابعاد فرهنگی حرکت امام خمینی (ره) همگی در جهت تحول در فرهنگ و تولد انسان جدید با تفکرات جدید بود.

ساعی افزود: فرهنگ، نقطه شروع پیشرفت و نقطه هدف در عرصه اقتصاد و سیاست است که بهره‌وری را در هر دو حوزه افزایش می‌دهد و با نگاه سیاسی صرف به عرصه سیاست و نگاه اقتصادی به حوزه اقتصاد نمی‌توان شاهد دستاورد خاصی بود.

وی در بخش دیگر اظهارات خود گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نشان داد که مردم حس خاصی نسبت به سبک زندگی آن دوره پیدا کرده بودند و اینکه یک چیزهایی در ابعاد مختلف جامعه یعنی سیاست، اقتصاد و خانواده کم است لذا منتظر ایده جدیدی بودند تا این اشکالات را رفع کند.

ساعی افزود: امام خمینی (ره) بسیاری از مشکلات را در قله این حرکت و شاگردان ایشان هم در نوعی بازگشت به خویشتن، بازیابی کردند.

رئیس دانشگاه سوره سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه محتواها درباره مفاهیم ایران باستان و فرهنگ اسلامی در قبل از پیروزی انقلاب توسط آمریکایی‌ها مطرح می‌شد، گفت: این کار با هدف ایجاد دوگانگی در فرهنگ اسلامی انجام می‌گرفت و متاسفانه اندیشمندان ایرانی هم روی این موضوع کار نمی‌کردند و تاریخ دوره پهلوی را هم آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها می‌نوشتند، علاوه بر این، برخی از افراد به اصلاح روشنفکر که البته وابسته به بنیانگذار رژیم پهلوی هم بودند خط فارسی را مانع پیشرفت کشورمان می‌دانستند.

ساعی جایگاه بالای جوانان نخبه ایرانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را حاصل احساس خودباوری دانست و گفت: ما نباید این نگاه و احساس مهم را دست کم بگیریم چراکه مهم تر از دانش و فناوری، مسئله خودباوری جوانان نخبه است و این مهم ترین هدیه امام خمینی (ره) به ملت ایران بود.

رئیس دانشگاه سوره سازمان تبلیغات اسلامی همچنین با بیان اینکه رتبه توسعه انسانی ایران طی چهل سال اخیر تقریبا در جهان اول است اظهار کرد: جایگاه ایران از نظر آموزش و بهداشت و مسائل مربوط به توسعه انسانی از نظر شاخص‌های بین المللی جزو سه کشور اول دنیا قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها