به روز شده در: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
نویسنده کتاب:
مریم عرفانیان گفت: الگوبرداری جوانان از تفکر شهدا در آثار ادبی و رزمندگانی که ایثارگرانه از جان و سلامتی خود گذشتند تا بتوانند کشور را در امنیت نگه دارند کاری بس ارزشمند است.
کد خبر: ۳۹۹۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶ - 01June 2020

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، مریم عرفانیان نویسنده کتاب در گفت‌وگویی پیرامون اهمیت نگارش کتاب با موضوع دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع از میهن همواره به عنوان یک ارزش برای همه کشور‌ها و فرهنگ‌ها در دنیا محسوب می‌شود، تولیدات فرهنگی زیادی اعم از کتاب، فیلم، تئاتر و ... با مضمون جنگ خصوصا جنگ جهانی دوم که تا حدود زیادی بیشتر کشور‌های جهان را در خود کشید ساخته شده و می‌شود.

وی در مورد ضرورت پرداخت به کار‌های فرهنگی به عنوان برنامه روزانه گفت: من به خواندن کتاب اعتقاد دارم و دیدن فیلم را در برنامه هر روزه خود جای داده‌ام، همین امر در تولید محتوایی که می‌خواهم تولید کنم تاثیر فراوانی دارد. من کتاب‌هایم را به گونه‌ای می‌نگارم که عموما داستان‌هایی زنده از سوی مخاطب قلمداد شود، از نظر من تصویر سازی یکی از عناصر مهم در نگارش داستان و کتاب است، همین امر سبب شده تا در کتاب‌هایی که می‌نویسم عنصر تصویر‌سازی پررنگ‌تر باشد.

این نویسنده کتاب برخورد برخی از فیلمنامه نویسان را با کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: چندی پیش فیلم نامه‎نویسانی با خواندن کتاب من «تا ابد با تو می‌مانم» پیام‌هایی را برایم ارسال کردند که حاکی از موفقیت این کتاب در نگاه آنان بود و آن‌ها مرا به جمع و محفل نویسندگان فیلمنامه دعوت کردند، برخورد آنان نشان می‌داد توانسته ام کار تصویر سازی در کتاب‌هایم را به خوبی انجام دهم.

وی تصویر سازی با کلمات برای مخاطب را رمز موفقیت آثار امروزی دانست و تصریح کرد: کتاب‌های فراوانی را دیده‌ام که بسیار صاف و یکنواخت نوشته شده بودند، این کتاب‌ها عموما با نگارشی خشک عرضه می‌شوند و مخاطب از خواندن آن‌ها خسته شده و حس درونی راوی را به مخاطب انتقال نمی‌دهند در این محتوا‌ها اصولا دیالوگ‌ها بسیار سطحی هستند و با مخاطب حرف نمی‌زنند.

عرفانیان به ضرورت الگوبرداری جوانان از رزمندگان، شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در آثار ارزشی اشاره و تاکید کرد: الگوبرداری جوانان از طرز تفکر شهدا در آثار ادبی و رزمندگانی که ایثارگرانه از جان و سلامتی خود گذشتند تا بتوانند کشور را در امنیت نگه دارند کاری بس ارزشمند است همچنین جامعه امروز نیازمند توجه به چنین از خودگذشتگی‌هایی است.

جوانان از طرز تفکر شهدا در آثار ادبی الگوبرداری کنند

این نویسنده کتاب پیرامون پیام کتب ارزشی که پیرامون زندگی شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، بیان کرد: بررسی در زندگی رزمندگان، شهدا و ایثارگرانی که در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادگی کردند نشان می‌دهد آنان نیز دلبستگی‌هایی داشتند، اما به راحتی از علایق دنیوی خود دست کشیدند، این مهم درسی بزرگ برای جوانان عصر حاضر محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که جوانان می‌توانند شهدا را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند.

عرفانیان به انتشار دو کتاب خود با موضوع دفاع مقدس در طی چند سال اخیر اشاره و ابراز کرد: کتاب «تا ابد با تو میمانم» داستانی عاشقانه از زندگی زنی به نام مریم مقدس است، داستان زندگی وی با اخلاق خاصی که داشت از ۱۶ سالگی‌اش شکل گرفت و باعث شد تا با مردی ازدواج کند که همواره در خط مقدم جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس بوده است، وی همواره پشتیبان همسرش بود، در داستان حقیقی کتاب «تا ابد با تو میمانم» نشان داده شده که تنها مرد‌ها در عرصه دفاع از کشور موثر نبوده‌اند، بلکه زنان نیز دوشادوش آن‌ها حرکت کرده و نقش بسزایی در دفاع مقدس ایفا کرده اند.

وی به عنوان کتاب خود با نام «راهی برای رفتن» اشاره و اظهار داشت: کتاب «راهی برای رفتن» در سال ۱۳۹۷ به چاپ رسید این کتاب نیز حاوی ماجرا‌های جذاب و خواندنی است، جذاب‌ترین قسمت آن داستان یک خواهر شهید است که به جبهه می‌رود و ماجرا‌های هیجان انگیزی را به وجود می‌آورد و سرانجام در سال ۶۶ به زندان‌های آل سعود می‌افتد، اما به صورت معجزه آسایی نجات پیدا می‌کند.

این نویسنده کتاب با اشاره به کتاب‌های در دست نگارش خود خاطرنشان کرد: به زودی دو کتاب را به مخاطبان عرضه خواهم کرد، کتاب «شیشه‌های ترک خورده» که در انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد و کتاب «روز‌های لاجوردی» که ماجرای زندگی یکی از فرماندهان زرهی به نام «سید مهدی لاجوردی» است، این کتاب نیز توسط انتشارات بعثت منتشر خواهد شد.

منبع: میزان

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها