به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۳
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی:
«پرویز فتاح» گفت: تمام نهادهای زیر نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی ـ مانند بنیاد مستضعفان ـ در کنار دولت به مردم خدمت بی‌منت می‌کنند و ما وظیفه و وام‌دار هستیم که به این مردم خدمت کنیم.
کد خبر: ۳۹۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷ - 28May 2020

تمام نهادهای زیر نظر رهبر معظم انقلاب به مردم خدمت بی‌منت خواهند کردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، صبح امروز (پنج‌شنبه) در مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد، اظهار داشت: لرستان زینت نظام است و مردم این دیار با تقدیم شش هزار و ۲۰۰ شهید به انقلاب اسلامی، همیشه قانع بوده و این وظیفه ما را در قبال آن‌ها سنگین‌تر می‌کند.

وی افزود: در زمان فعالیت در کمیته امداد امام خمینی (ره)، آنچه می‌توانستم را برای مردم لرستان انجام دادم و به‌ویژه همراه با سایر نهاد‌ها در کنار سیل‌زدگان بودیم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: ما بحران‌ها را خوب مدیریت می‌کنیم؛ ولی هنر ما باید این باشد که در غیر بحران هم خوب جلوه کنیم؛ اگر در دوره غیر بحران خوب عمل کنیم، هزینه ما در مواقع بحران نیز کم می‌شود.

وی با بیان اینکه در برپایی عدالت ضعف داریم، عنوان کرد: می‌توانیم در این زمینه هم خوب عمل کنیم و عدالت را به‌خوبی برقرار کنیم.

فتاح خاطرنشان کرد: ۷۷ هزار تُن سیمان رایگان بین سیل‌زدگان لرستان توزیع شد و کماکان نیز هرجا نیاز به سیمان باشد، بنیاد مستضعفان آن را تامین خواهد کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در ادامه به بهره‌برداری نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد: مجوز احداث این نیروگاه را در سال ۸۴ صادر کردم و شرایط به‌گونه‌ای شد که امروز در جایگاه ریاست بنیاد مستضعفان در افتتاح آن حضور داشته باشم.

وی از رفع مشکلات پیش روی این نیروگاه خبر داد و گفت: تا کنون دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نیروگاه خرم‌آباد هزینه شده و تا پایان سال نیز هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر را تامین و تزریق خواهیم کرد.

فتاح با بیان اینکه شش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان حجم کلی سرمایه‌گذاری در این نیروگاه است که تقدیم به مردم لرستان می‌شود، افزود: اگر نیاز باشد باز هم آن را افزایش می‌دهیم.

وی تصریح کرد: از ویژگی‌های مهم این نیروگاه این است که از اول همزمان به صورت گازی و بخاری تولید خواهد داشت و از طرفی ساخت احداث، نصب و نگهداری نیروگاه خرم‌آباد توسط متخصصین داخلی انجام شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شکستن تحریم در ساخت نیروگاه خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد: مگر تحریم نیستیم، ولی توانستیم این نیروگاه را انجام دهیم و اینجا تجلی‌گاه مهندسین و نبوغ ایرانی است و توانسته‌ایم تحریم‌ها را در این حوزه شکست دهیم.

فتاح گفت: بنیاد مستضعفان وظیفه دارد هم به محرومیت‌زدایی برسد و همزمان به تولید و مسائل زیربنایی نیم نگاهی دارد.

وی از کمک پنج هزار بسته به آسیب‌دیدگان از کرونا در لرستان خبر داد و گفت: لرستان نیاز به کمک بیشتری دارد و باید به مرز توسعه برسد؛ با توجه به شرایط موجود احتمالا در یکی از شهرستان‌های استان مستقر خواهیم شد و اقدامات توسعه و پیشرفت را انجام خواهیم داد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: قرارداد فاز دوم نیروگاه خرم‌آباد با حمایت بنیاد مستضعفان و مشارکت گروه مپنا و گروه صبا، به‌زودی امضا خواهد شد و توافق در این زمینه صورت گرفته است.

فتاح لرستان را دارای ظرفیت‌های بی‌شمار دانست و گفت: این خوب نیست که استان با ظرفیتی مانند لرستان محروم باشد در حالی که بزرگ‌ترین سرمایه‌ها را دارد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در بحث نیروگاه فعالیت جدی دارد، افزود: همه نیروگاه‌ها را در بورس عرضه خواهیم کرد و نیروگاه خرم‌آباد نیز در اولین فرصت وارد بورس خواهد شد تا مردم از تولید و سود آن سهیم باشند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: خانه تمام خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر را در لرستان خواهیم ساخت.

فتاح گفت: به مردم لرستان اطمینان می‌دهیم تمام نهاد‌های زیر نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی مانند بنیاد مستضعفان در کنار دولت به مردم خدمت بی‌منت می‌کنند و ما وظیفه و وام‌دار هستیم که به این مردم خدمت کنیم.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها