به روز شده در: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
یک گروه مقاومت عراق:
دبیرکل گروه «کتائب سیدالشهداء» عراق در واکنش به مذاکرات قریب‌الوقوع بغداد و واشنگتن گفت که باقی ماندن حتی نظامی آمریکایی در عراق خیانت است.
کد خبر: ۳۹۸۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸ - 28May 2020

یک گروه مقاومت عراق: باقی ماندن حتی یک سرباز آمریکایی در عراق خیانت استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «ابو آلاء الولائی» دبیر کل گروه مقاومت «کتائب سیدالشهداء» در عراق در صفحه توئیتری خود خطاب به مذاکره‌کنندگان عراقی نوشت که باقی ماندن حتی یک نظامی آمریکایی در عراق خیانت است.

او نوشت: «بزودی مذاکرات رسمی بین عراق و آمریکا آغاز می‌شود، مذاکره‌کننده عراقی اگر خون‌های ریخته شده، ایتام و همسران شهدا را نادیده گرفته و طرد آمریکایی‌ها از عراق را درخواست نکند، خائن است».

او افزود: «مذاکره‌کننده عراقی اگر معتقد باشد که باقی ماندن در عراق حتی با یک سرباز حق آمریکایی‌هاست، خائن است... و ما نیز به دقت این موضوع را دنبال می‌کنیم و اگر دیدیم مذاکرات به طرد آمریکایی‌ها و مجازات آن‌ها در راستای اکرام شهدا صورت گرفت، پس چه خوب، اما اگر این اتفاق نیفتاد و ما نیز سکوت کردیم پس در آن صورت ما نیز خائن خواهیم بود».

این در حالی است که برخی تحلیل‌گران امور سیاسی عراق معتقدند برخلاف آنچه که گفته می‌شود، مذاکرات میان واشنگتن و بغداد در ماه ژوئن آینده، درباره عقب‌نشینی و خروج نهایی آمریکا از عراق است، این مذاکرات، تلاشی از سوی آمریکا برای دور زدن طرح مصوب پارلمان عراق و خریدن زمان بیشتر برای بهانه‌تراشی‌های جدید در راستای تداوم اشغالگری است.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار