به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین:
«محمد اشتیه» گفت که پس از اظهارات «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان مبنی بر خلاصی از تمام توافق‌ها با اشغالگران، این تشکیلات هماهنگی‌های خود با تل‌آویو را در تمامی سطوح «متوقف» کرده است.
کد خبر: ۳۹۸۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶ - 28May 2020

تشکیلات خودگردان هماهنگی‌های خود با تل‌آویو را «متوقف» کرده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با سفرای چند کشور عربی اظهار داشت که پس از اظهارات «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان مبنی بر خلاصی از تمام توافق‌ها با اشغالگران، این تشکیلات هماهنگی‌های خود با تل‌آویو را در تمامی سطوح «متوقف» کرده است.

به گزارش خبرگزاری «صفا»، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان در این دیدار بر «جدیت رئیس محمود عباس و تشیکلات بر اتخاذ تصمیمی مبنی بر متوقف کردن توافقات با اسرائیل» تأکید کرد.

محمد اشتیه در ادامه با اشاره به اظهارات محمود عباس گفت که این گفته‌ها «با توقف هماهنگی‌ها در تمامی سطوح با طرف اسرائیلی» به حقیقت مبدل شده است.

اشتیه همچنین گفت: «اسرائیل چندین اقدام را در پاسخ به تصمیم‌ ما آغاز کرده است و بسیار تلاش می‌کند تا کار تشکیلات را تضیف و [دیگران را] علیه آن بشوراند».

به دنبال این اظهارات و لغو همکاری‌های تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی، منابع این رژیم گزارش دادند که «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در دیدار با فرماندهان ارشد ارتش به آنها هشدار داد که برای تنش‌های احتمالی در اراضی اشغالی آماده شوند.

دیوان بین‌المللی کیفری نیز، روز گذشته، از تشکیلات خواست که حداکثر تا تاریخ دهم ماه ژوئن، توضیحات بیشتری در خصوص اینکه آیا متوقف کردن توافقات شامل توافق‌ اسلو می‌شود یا خیر، ارائه کند.

تمام این اقدامات درست پس از آن شکل گرفت که رژیم صهیونیستی، پیشتر، اعلام کرد که بنا دارد بخش‌هایی از کرانه باختری را اشغال کند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها