به روز شده در: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
جانشین فرمانده مرزبانی ناجا:
سردار احمدعلی گودرزی گفت: تقویت مرز‌های ایران اسلامی در توسعه پایدار کشور موثر خواهد بود و برای تقویت و انسداد مرز‌ها نیازمند اعتبارات و بودجه هستیم.
کد خبر: ۳۹۸۶۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰ - 27May 2020

تقویت مرز‌ها در توسعه پایدار کشور موثر است/ تقویت و انسداد مرز‌ها نیازمند اعتبارات استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «احمدعلی گودرزی» جانشین فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی استان خراسان رضوی نقش و جایگاه مرز در امنیت و توسعه کشور را مهم دانست و اظهار داشت: تقویت مرز‌های ایران اسلامی در توسعه کشور مؤثر خواهد بود و برای تقویت و انسداد مرز‌ها نیازمند اعتبارات و بودجه لازم هستیم.

وی با اشاره به وجود هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک ایران و همسایگی با ۱۵ کشور افزود: داشتن وسعت زیاد و مرز‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران یک فرصت بوده و در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در مرز‌ها صورت گرفته است.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه بخشی از امنیت مرزی ایران اسلامی حاصل تعاملات مشترک بین مرزبانی ایران و کشور‌های همسایه است، گفت: با تلاش شبانه‌روزی مرزبانان و تعامل بسیار خوب مرزنشینان با مرزبانان امنیت مطلوبی در مرز‌های استان خراسان رضوی حاکم است و مرزبانان در سراسر مناطق مرزی با آمادگی کامل از سرحدات کشور حراست و پاسداری می‌کنند.

وی یکی از وظایف مهم مرزبانی را استیفای حقوق مرزنشینان عنوان و تصریح کرد: مرزبانان مقتدر همیشه حامی و همراه مرزنشینان هستند و برای استمرار امنیت پایدار مرز‌های کشور، تعامل با مرزنشینان امری ضروری است که باید همیشه سرلوحه کار مرزبانان قرار گیرد.

سردار گودرزی با اشاره به تهدیدات بیگانگان در مرز‌های ایران اسلامی گفت: کشور ایران اسلامی با محوریت فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و به خوبی توانسته اهداف شوم و پلید دشمنان را خنثی کند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال با عنوان «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: مرزبانان نیروی انتظامی با اقتدار کامل در مرز‌های ایران اسلامی با هرگونه کالای قاچاق که به اشتغال و رونق تولید داخلی آسیب بزند، مبارزه جدی خواهند کرد.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی ۸۳۳ کیلومتر مرز مشترک با دو کشور افغانستان و ترکمنستان دارد و نیاز است که مرز‌های مشترک تقویت شوند تا امنیت پایدار در مرز‌ها برقرار باشد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار