به روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
معاون حزب‌الله لبنان:
شیخ «نعیم قاسم» آزادسازی جنوب لبنان را یک نقطه عطف در منطقه خواند و گفت: این موضوع ثابت کرد، نمی‌توان بر راه‌حل‌های تحت نظارت آمریکا و غرب تکیه کرد.
کد خبر: ۳۹۸۴۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰ - 26May 2020

آزادی جنوب لبنان نقطه عطف منطقه به‌سمت استقلال بودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله به‌مناسبت سالگرد آزادسازی جنوب لبنان اعلام کرد، این روز نقطه عطف تاریخی برای منطقه به سمت استقلال بود.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، شیخ قاسم ادامه داد: این روز مسیر سیاسی، فرهنگی و جهادی منطقه را تغییر داد و ما را از ناامیدی به امید، از تسلیم بودن به مقاومت، از ذلت به عزت واز شکست به پیروزی منتقل کرد.

وی تصریح کرد: عید مقاومت اعلام آشکار سقوط «ارتش صهیونیستی شکست‌ناپذیر» بود، سه گانه «ارتش، ملت و مقاومت» این ارتش را شکست داد و حوادث ثابت کرد که کشور‌های بزرگ، حامی «اسرائیل» هستند و نمی‌توان بر راه‌حل‌های تحت نظارت آمریکا و غرب تکیه کرد، زیرا آن‌ها دلیل وجود اسرائیل و اشغالگری آن هستند و از تجاوز این رژیم به فلسطین و غصب آن حمایت می‌کنند.

شیخ قاسم تاکید کرد: مقاومت و آزادسازی، در‌های پیروزی لبنان، فلسطین و منطقه بر اسرائیل و پروژه‌های آمریکا و ساخته دست آن «داعش» را باز کرد.

وی ضمن اعلام اینکه مقاومت نسلی به وجود آورد که تسلیم نمی‌شود و مسیر‌های آینده برای آزادسازی فلسطین و اراضی اشغالی را باز کرد، افزود: مقاومت و بازسازی دو موضوع مرتبط به هم هستند؛ مقاومت مُصر به تشکیل دولت، حل امور مردم، انتقال به اقتصاد مولد و مقابله با فساد است.

شیخ قاسم خاطرنشان کرد: نیاز به مقاومت تمام نمی‌شود و ما همواره در قلب نبرد هستیم و خطر واقعی تهدیدی حقیقی برای فلسطین، لبنان و منطقه است پس مقاومت باید در آمادگی بالای خود باقی بماند و برای آینده آمادگی بیشتری کسب کند؛ موازنه پاسخگویی تضمین حفاظت از سرزمین خیرات سیاسی آن و یکی از ایستگاه‌های پیروزی بزرگ است؛ با آزادسازی، مقاومت از پروژه‌ای که قادر به آزادسازی و پیروزی است به پشتیبان ثابت لبنان و آینده تبدیل شد.

در ۲۵ ماه مه سال ۲۰۰۰ میلادی (۴ خرداد ۱۳۷۹)، رژیم صهیونیستی پس از ۱۸ سال مقاومت مردم لبنان، مجبور به عقب‌نشینی از جنوب این کشور شد؛ این روز در لبنان به نام «عید مقاومت و آزادسازی» لقب گرفته است.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار