به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با اشاره به تماس دیروز نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با رؤسای چاد و سودان، تأکید کرد که او از عادی‌سازی روابط برای سرپوش گذاشتن بر «مخمصه‌های سیاسی» خود استفاده می‌کند.
کد خبر: ۳۹۸۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸ - 25May 2020

رمزگشایی حماس از تأکیدهای نتانیاهو بر عادی‌سازی روابط با کشورهابه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، درست یک روز پس از تبریک «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به رؤسای کشورهای سودان و چاد و هم زمانی این اقدام با آغاز محاکمه وی در دادگاه، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تصریح کرد که هدف نتانیاهو از تلاش برای عادی‌سازی روابط سرپوش گذاشتن بر «مخصمه‌های سیاسی» است که او را گرفتار کرده‌اند.

در نوامبر سال گذشته در جریان سه پرونده جنایی، اتهاماتی به نتانیاهو وارد شد؛ پرداخت و دریافت رشوه، فریب‌کاری و سوءاستفاده از اعتماد، اتهاماتی بودند که به نتانیاهو در نوامبر سال گذشته وارد شدند. جلسه محاکمه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعد از مدت‌ها تأخیر روز یکشنبه برگزار شد.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در این ارتباط گفت: «نخست‌وزیر رژیم اشغالگر هر بار که در مخمصه‌ای سیاسی گیر می‌افتد، پرونده عاد‌ی‌سازی با طرف‌های منطقه را به کار می‌گیرد».

حازم قاسم در این ارتباط گفت: « نتانیاهو درست در زمانی که در دادگاه به اتهام فساد حاضر می‌شود، اعلام کرد که با رؤسای سودان و چاد تماس برقرار کرده است (...) این کار را در سه انتخابات پیشین اسرائیل انجام داده است».

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، روز گذشته، از گفت‌و‌گوی تلفنی وی با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان و همچنین رئیس‌جمهوری چاد نیز خبر داد نتانیاهو در این خصوص مدعی شد که کشورهای اسلامی دیگر نیز به زودی با اسرائیل رابطه برقرار خواهند کرد.

قاسم تأکید کرد: «عادی‌سازی به نفع هیچ طرف عربی نیست. این کار تنها به نفع نتانیاهو است و به تمایل او به بقای در حکومت کمک می‌کند».

وی همچنین تأکید کرد: «منافع منطقه عربی در مقابله با اشغالگران است نه در عادی‌سازی روابط با نتانیاهو».

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بهمن ماه گذشته اعلام کرد که نتانیاهو در سفر به اوگاندا با عبدالفتاح البرهان دیدار و درباره «همکاری برای عادی‌سازی روابط» میان تل‌آویو و خارطوم رایزنی کرده است. البرهان خود نیز چند روز بعد این اقدام را تأیید و اعلام کرد که آمریکا زمینه این دیدار را فراهم کرده است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها