به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
هزاران نفر از آوارگان مناطق مختلف استان ادلب در تجمعی خواستار بازگشت به خانه‌های خود شدند.
کد خبر: ۳۹۸۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹ - 25May 2020

تظاهرات گسترده اهالی ادلب سوریه دراعتراض به ترکیهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، اهالی روستا‌ها و شهرک‌های استان ادلب در شمال سوریه امروز (دوشنبه) در تجمعی از ترکیه و تروریست‌های همسو با این کشور خواستند تا مانع بازگشتشان به خانه‌های خود نشوند.

به نوشته وبگاه العربی الجدید، این تجمع با عنوان «طوفان بازگشت» در جاده ادلب به «سرمین» برگزار شد و ضمن آن معترضان علیه عناصر هیئه تحریر الشام (جبهة النصره سابق) نیز شعار دادند.

«محمد الخانی» از افراد تجمع کننده که از شهر سراقب آمده بود، گفت که ترکیه به قول‌های خود عمل نکرده و معترضان خواستار عملی شدن سخنان مسئولان ترکیه از جمله «رجب طیب اردوغان» در خصوص بازگشت آوارگان هستند.

«حسین القاسم» دیگر شرکت کننده در این تجمع نیز گفت که عقیده دارد توافق میان روسیه و ترکیه در خصوص ادلب، موضوع آوارگان را مسکوت گذاشته و به آن نپرداخته است. او از ترکیه خواست تا با اجرای هرچه سریعتر توافقات سوچی و آستانه، مقدمات بازگشت آوارگان به خانه‌های خود را فراهم کند.

وی افزود: «آن‌چه باعث شده در این تجمع شرکت کنیم و به ترکیه برای بازگشتمان فشار بیاوریم، فشاری است که به خودمان در شرایط بسیار بد اردوگاه‌ها وارد می‌آید. آوارگان در این اردوگاه‌ها دچار بحران‌های مالی، بهداشتی و حتی اجتماعی هستند. امروزه بچه‌های ما نمی‌توانند به مدرسه بروند و بیمارانمان از کمبود امکانات پزشکی رنج می‌برند. بیشتر جوانان بیکار هستند و هیچ درآمدی ندارند.»

در یک ماه گذشته بسیاری از مناطق استان ادلب شاهد اعتراضات مردمی به اقدامات عناصر تروریستی «هیئه تحریرالشام» (جبهة النصره سابق) بود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها