به روز شده در: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
یک رسانه آمریکایی گزارش داد سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در حال لابی کردن با مقامات کاخ سفید و کنگره است تا موافقت آن‌ها را برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی در فرصت باقی‌مانده تا انتخابات آمریکا جلب کند.
کد خبر: ۳۹۷۳۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶ - 19May 2020

تلاش صهیونیست‌ها برای نهایی کردن الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری تا قبل از انتخابات آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، پایگاه خبری اکسیوس روز دوشنبه گزارش داد «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا از چند هفته پیش لابی گسترده‌ای را با مقامات دولت ترامپ، نمایندگان کنگره و سایر افراد تأثیرگذار و صاحب قدرت در واشنگتن آغاز کرده است تا نظر مساعد آن‌ها را برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی تا پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جلب کند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری اکسیوس، مقامات رژیم صهیونیستی نگرانند که مبادا دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی نرسد و با ورود جو بایدن به کاخ سفید، الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی عملاً منتفی شود.

جو بایدن معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا اگرچه مانند سایر مقامات ارشد آمریکا همواره تعهد خود به حمایت از رژیم صهیونیستی را آشکارا اعلام کرده است، اما در عین حال طی ماه‌های اخیر چندین علیه طرح موسوم به «معامله قرن» که به رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد بخش‌هایی از کرانه باختری را به اراضی تحت اشغال خود ضمیمه کند، موضع گرفته است.

وی معتقد است طرح دولت ترامپ راهکار دوکشوری را به بن‌بست می‌کشاند و به منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه آسیب می‌زند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها