به روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
سهراب گیلانی گفت: توفیقات ما در حوزه دفاعی نشان می‌دهد اگر این خودباوری و نگاه به ظرفیت‌های داخلی را در حوزه‌های دیگر داشته باشیم می‌توانیم به پیشرفت‌هایی هم‌سنگ و هم‌تراز پیشرفت‌های دفاعی دست یابیم.
کد خبر: ۳۹۶۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰ - 16May 2020

سهراب گیلانی نماینده مردم شهرستان‌های گتوند و شوشتر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، در خصوص راهکار‌های تحقق شعار سال جاری مبنی بر جهش تولید که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تبیین شده است، اظهار داشت: رونق اقتصادی و بهبود امور معیشتی مردم کاری غیرممکن نیست؛ لذا برای موفقیت در عرصه اقتصادی و بی‌اثر کردن تحریم‌های آمریکا ضرورت دارد که از تلاش‌های نیرو‌های مسلح در جهت ارتقای توان دفاعی و موشکی، الگوبرداری کنیم.

وی ضعف در عرصه اقتصادی را نشات گرفته از نگاه غربگرایانه برخی مسوولان و غفلت آن‌ها از توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی دانست و افزود: ما در طول ۴۰ سال گذشته، به ویژه در طول دوران دفاع مقدس با تکیه بر توانمندی و ظرفیت‌های داخلی خود توانستیم از موانع پیش رو عبور کنیم و به توسعه دست بیابیم؛ به عنوان مثال در حوزه دفاعی در طول ۴۰ سال گذشته به گونه‌ای کار کردیم که امروز موشک‌های نقطه‌زن را تولید می‌کنیم و به این سطح از قدرت دفاعی و موشکی دست یافته‌ایم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توفیقات ما در حوزه دفاعی نشان می‌دهد اگر این خودباوری و نگاه به ظرفیت‌های داخلی را در حوزه‌های دیگر داشته باشیم می‌توانیم به پیشرفت‌هایی هم‌سنگ و هم‌تراز پیشرفت‌های دفاعی دست یابیم، تصریح کرد: به عنوان مثال در حوزه اقتصادی اگر این نگاه به درون را داشته باشیم و اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم، حتما توفیقات حاصل خواهد شد و باید این نگاه خودباوری و توجه به ظرفیت‌های داخلی در حوزه‌های مختلف پیاده شود.

گیلانی در ادامه با توجه به این نکته که حافظ دستاورد‌ها و آرمان‌های شهدا بودن، می‌تواند کشور را از گزند معضلات و مشکلات مصون بدارد، گفت: بهبود وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور نیازمند همت و غیرتی همچون رزمندگان دفاع مقدس است که خالصانه برای خدمت‌رسانی به مردم از جان خود می‌گذشتند.

این مقام مسوول با اشاره به نقش انکارناپذیر دولت، مجلس و سایر نهاد‌های کشور در ترویج فرهنگ دفاع مقدس گفت: عملکرد ما در زنده نگه داشتن یاد شهدا و حماسه‌های آن‌ها در هشت سال جنگ تحمیلی مورد قبول نیست؛ شکاف میان نسل امروز با نسل اول و دوم انقلاب به این موضوع اذعان دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی از جوانان نسل امروز درک صحیحی از دوران دفاع مقدس ندارند، گفت: جوانان امروز درک درستی از ایثار ندارند. اگر تبلیغات قابل توجهی در زمینه انتقال فرهنگ دفاع مقدس برای نسل کنونی جامعه صورت گیرد، بدون شک همین جوانان اگر در موقیعتی مشابه با آن دوران قرار گیرند، مانند رزمندگان جانفشانی می‌کنند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها